Real Madrid–Roma: ébredés vagy kóma…

Bármily furcsa, de a ma nyolc mérkőzéssel folytatódó labdarúgó Bajnokok Ligája B csoportjának rangadója Dinamo Kijev–Bayer Leverkusen mérkőzés, míg a Real Madrid–AS Roma találkozón két csalódott csapat útkeresése várható. Az A jelű négyesben a La Coruna monacói vendégjátéka a pikantéria, hiszen tavaly ugyanitt 8-3-ra nyert a hercegség gárdája, Manchester pedig Rooney-lázban ég.

Nemes Károly
2004. 09. 28. 8:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A BL keddi műsora (valamennyi mérkőzés 20:45-kor kezdődik):

A csoport:
Olympiakosz Pireusz (görög)–FC Liverpool (angol)
AS Monaco (francia)–Deportivo La Coruna (spanyol)

B csoport:
Dinamo Kijev (ukrán)–Bayer Leverkusen (német)
Real Madrid (spanyol)–AS Roma (olasz)

C csoport:
Juventus (olasz)–Maccabi Tel Aviv (izraeli)
Bayern München (német)–Ajax Amsterdam (holland)

D csoport:
Manchester United (angol)–Fenerbahce (török)
Sparta Praha (cseh)–Olympique Lyon (francia)

AS Monaco–Deportivo La Coruna

Monte-Carlóban AS Monaco a Deportivót fogadja: az előző szezonban ugyanez a párosítás 8-3-as hazai győzelmet és új BL-rekordot eredményezett. Bár a Depor a világ legerősebb bajnokságának egyik meghatározó klubja, mégis a Monaco az esélyes, hiszek a franciák vezetik a tabellát hazájukban, míg a Depor gyengén szerepel a Primerában. Didier Deschamps immár számíthat az előző meccsről eltiltás miatt hiányzó Javier Saviolára, viszont Chevantón és Bernardi még mindig sérült. A spanyoloknál a balhátvéd Romero egy furcsa baleset miatt hiányzik majd: a hét végén ugyanis leesett a kerékpárjáról, és alaposan összezúzta magát, ami miatt el sem utazott Franciaországba. Helyét Capdevila foglalja el a védelem bal oldalán, és várhatóan ott lesz a kezdők között a veterán csapatkapitány, Fran is.

Olympiakosz Pireusz–Liverpool

A csoport másik meccsén a sorozatot győzelemmel kezdő Liverpool a görög Olympiakosz vendége lesz, és a hellének a Depor elleni idegenbeli döntetlen után egy győzelemmel jó pozícióba kerülhetnek. A pireuszi együttesből természetesen a két brazil, Giovanni és Rivaldo számít a legismertebbnek. A vendégeknél a legnagyobb hiányzó a középpályás Steven Gerrard, aki sérülés miatt nem játszhat, de a hét végén a spanyol Xabi Alonso remekül pótolta, így az angolok bíznak a győzelemben.

Real Madrid–AS Roma

Az Espanyol elleni vereséget követően lemondott Juan Antonio Camacho munkáját folytató Mariano García Remón egyelőre nem tudta felrázni a társaságot. A hét végén a Bilbao ellen a királyi gárda elképesztően enerváltan és kedvetlenül futballozott, és teljesen megérdemelten szenvedett vereséget. A trénernek nincs egyszerű dolga, és feladatát csak részben könnyítheti meg, hogy Zinédine Zidane felépült sérüléséből, és vállalni tudja a játékot. Mivel a Bilbao ellen nagy meglepetésre a kispadra ültetett Roberto Carlos is a várható kezdő tizenegyben szerepel, így aztán a Real minden bizonnyal a lehető legerősebb összeállításban lép pályára, és az összes „galaktikus” játszani fog – bár a hírek szerint David Beckham szereplése még kérdéses, ha ő kidől a sorból, akkor Guti lehet a védekező középpályás.

A madridiak egyetlen szerencséje, hogy a Roma talán még náluk is nagyobb krízisben van: a Farkasok két héttel ezelőtti, hazai BL-meccse szurkolói botrány miatt félbeszakadt, a három pontot az ellenfél kapta meg, a klubot pedig megbüntették. És ha ez nem lett volna elég, a csapat a bajnokságban sorra szenvedte a vereségeket, és a hét végi, Bologna elleni zakó után a tréner, Rudi Völler benyújtotta lemondását, amit a vezetőség jobb híján kénytelen volt elfogadni. A kispadon Madridban így Ezio Sella ül majd, aki azonban csak ideiglenes megoldás (a hírek szerint Luigi del Neri lehet a Roma trénere), ráadásul nem számíthat az eltiltott Philippe Mexesre, valamint a sérült Chivura, D’Agostinóra és Delvecchióra. A kezdő tizenegy persze még így sem rossz, és ha Tottinak olyan kedve támad, akkor az olaszok akár meglepetést is okozhatnak.

Dinamo Kijev–Bayer Leverkusen

Azt is kevesen gondolták, hogy a Dinamo Kijev–Bayer Leverkusen összecsapás lesz a csoport rangadója, de ez a helyzet, és aki ezt a meccset megnyeri, az két győzelemmel áll majd, vagyis igencsak közel került a továbbjutáshoz. A Leverkusen a Real legyőzése óta nem remekelt, három mérkőzésből csak egy döntetlent hozott össze, és nem tudta megoldani a védelemből sérülés miatt kiesett Roque Júnior pótlását – most a hosszas kihagyás után visszatérő Jens Nowotny játszik majd a hátsó alakzatban. A kijeviek azóta csak nyertek, amióta a BL-selejtező első mérkőzésén elszenvedett vereséget követően menesztették a kispadról Olekszej Mihajlicsenkót, és Szabó Józsefet nevezték ki szakvezetőnek – a kozmopolita társulatnál abban bíznak, hogy ez a sorozat most sem szakad meg.

Bayern München–Ajax

Rendkívül patinás párosítás a Bayern München–Ajax összecsapás. A két gárda közül jelenleg talán inkább a müncheniek vannak jobb formában. Felix Magath majdhogynem a teljes keretből válogathat, csupán Roque Santa Cruz nem áll a rendelkezésére. A szurkolók szívesen látnák a kezdő tizenegyben Sebastian Deislert, aki azonban várhatóan csak kispados lesz, a középhátvéd Lúcio viszont bordazúzódása ellenére is vállalja a játékot. A másik oldalon várhatóan visszatér a pályára négyhetes kihagyás után a cseh középpályás, Tomás Galásek, és a kisebb sérüléssel bajlódó Pienaart, Grygerát és Maxwellt is a várható kezdő emberek közé sorolják a külföldi hírügynökségek.

Juventus–Maccabi Tel-Aviv

A Juvénél kérdéses a kisebb sérüléssel bajlódó Nedved és Cannavaro játéka, és elképzelhető, hogy a könnyebbnek tűnő ellenféllel szemben mindketten pihenőt kapnak, ez esetben Olivera és Tudor szerepelhet a csapatban. Ami a vendégeket illeti, érdekes módon a Maccabi még veretlen a BL jelenlegi kiírásában idegenben, de mivel eddigi ellenfelei a PAOK Szaloniki és a Helsingin JK voltak, ez nem számít különösebben nagy eredménynek.

Manchester United–Fenerbahce

A Manchester Unitednél a fő beszédtéma Wayne Rooney: az ifjú csatár már felépült sérüléséből, és játékra készen áll, de azt nem tudni, hogy Alex Ferguson kezdőként számít-e rá, vagy még csak a kispadra ülteti. Paul Scholes viszont egészen biztosan nem játszhat sérülése miatt. A Fenerhez egyébként rossz emlékek fűzik a MU-t, hiszen 1996-ban a törökök vették el a manchesteriek hazai veretlenségét az európai kupa porondján. Most persze egy döntetlen is remek eredmény lenne az isztambuliaktól, akiknél Servet Cetin és Kemal Arslan eltiltás miatt nem léphet pályára.

Sparta Praha–Olympique Lyon

A csoport másik meccsén a hat bajnoki sorozatban megnyerő Sparta Praha jó hazai formáját szeretné átvinni a BL-be. A galloknál továbbra is sérült a brazil csatár, Giovane Élber, és kidőlt a sorból a védő Eric Abidal is, sőt, a középpályás Juninho Pernambucano játéka is kérdéses.

Forrás: MNO, origo.hu, Nemzeti Sport

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.