Scherer Zsolt médiaszakértő szerint ha a testület szerdán elrendeli a vizsgálatot, a médiahatóságnak először azt kell eldöntenie: valóban az eredeti, vágatlan anyagot kapta-e meg. Ezután az ORTT elemző igazgatósága megtekinti a felvételt, amiről – ha kifogást emelnek ellene – a testület számára a jogi osztály előterjesztést készít különböző szankciókat javasolva. – A büntetés az MTV adásának legfeljebb harminc napra való felfüggesztése, tízezer és egymillió forint közötti összeghatárban kiszabott bírság vagy jogsértésre való figyelmeztetés lehet – mondta a szakértő.
Vasárnap Peták István, a köztévé MDF-es kurátora jelezte a Magyar Nemzetnek, kezdeményezi, hogy az MTV kuratóriuma is vizsgálja meg az interjút.
Avar János, a Vasárnapi Hírek főszerkesztője az ATV-ben augusztus 23-án vetette fel, hogy a beszélgetésben – értesülése szerint – „Medgyessy Kiss Péter mellett volt és Gyurcsány ellen”. Ezután a Magyar Nemzet úgy értesült, a miniszterelnök azt is mondta: ha Kiss Péter lesz a kormányfőjelölt, Medgyessy Péter megvárja a konstruktív bizalmatlansági indítvány benyújtását, ha viszont Gyurcsány Ferencet jelöli az MSZP, akkor lemond.

Kocsis Máté: Az unió gazdasága romokban, de talicskázzák a lóvét Ukrajnába