A diplomás munkanélküliek számának évek óta tartó növekedése továbbra sem állt meg. A pályakezdő munkanélküliek száma harmadával, a 15-24 év közötti munkanélküli fiatalok száma pedig mintegy húsz százalékkal nőtt az elmúlt évben – mutat rá a Fidesz foglakoztatási munkacsoportja. Bernáth Ildikó ellenzéki képviselő a szocialista Simon Gábor sajtótájékoztatóján elhangzottakra reagált közleményében, cáfolva az MSZP-s képviselő kijelentését, miszerint manapság magasabb szakképzettséget igénylő munkahelyek jönnek létre.
A fideszes politikus hangsúlyozta azt is: idén negyvenezerrel állnak kevesebben munkában, mint tavaly; a foglalkoztatottak száma jelentősen elmarad az Európai Unió átlagától, holott a szocialisták négyszázezer új munkahely megteremtését, a
foglalkoztatottság növelését ígérték. – A gyárbezárások és a drasztikus létszámleépítések sem igazolják az MSZP munkaerőpiaci derűlátását, hiszen továbbra sem született válasz arra, hogyan lesz képes a munkaerőpiac befogadni azt a több tízezer felszabaduló munkavállalót, akik a sorozatos elbocsátások során veszítik el állásukat – hangsúlyozza a közleményben, felszólítva a szocialistákat: nézzenek végre szembe a tényekkel.
- Gyurcsány Ferenc jól alakuló munkaerőpiacot lát és azt üzeni az állásukat elveszítőknek, hogy ne ijedjenek meg, mert azok helyett a kormány újakat teremt. Az üzenet első fele teljesül, hiszen az elbocsátások továbbra is folynak, azonban a négyszázezer új munkahelyre továbbra is várni kell. Vajon így milyen lehetőségük lesz az elhelyezkedésre azoknak a
közszolgálati dolgozóknak, akiket a következő évi béremelés fedezeteként tervez elbocsátani a kormányzat?! – teszi fel a kérdést a képviselő, aki felszólítja az MSZP-t, hogy próbálja meg arra rávenni Gyurcsány Ferencet és kormányát, hogy végre valóban teremtsen munkahelyet az egyre több állástalan számára.

Magyar Péter véleménye 180 fokos fordulatot vett ebben a fontos kérdésben