A zöldpártiak szerint Kovács alkalmatlan a biztosi posztra

A EP szakbizottságának zöldpárti tagjai nyilatkozatban tiltakoznak Kovács László energiaügyi biztosi kinevezése ellen. Kovács alkalmatlan a feladatra, felkészületlenül jött a tegnapi meghallgatásra, és az alapvető technológiai ismeretei is hiányoznak - állítják.

MNO
2004. 10. 01. 16:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Parlament szakbizottságának két zöldpárti tagja tiltakozó nyilatkozatot tettek közzé Kovács László kijelölt energiaügyi biztos tegnap meghallgatása kapcsán. A luxemburgi Calude Turmes és a német Rebecca Harms közleménye szeirnt „Kovács László tegnapi meghallgatása sértő volt az Európai Parlamentre nézve” – olvasható a NOL.hu-n.
A zöldek közleményükben kifogásolták, hogy Kovács felkészületlenül jött a meghallgatásra: „válaszaiból kitűnt, hogy képtelen jövőképet adni az európai energetikai politika számára, sőt még alapvető technológiai ismeretei is hiányoznak” – olvasható a közleményben. A képviselők Kovács László hozzáállását látva attól tartanak, hogy a biztos a szén- és az atomlobbi könnyű játékszerévé fog válni. „Amikor az olajárak ötven dollár felett vannak, és az éghajlatváltozás következményeként pusztító hurrikánok több mint ezerötszáz embert öltek meg az elmúlt hónapban, akkor olyan energiaügyi biztosra van szükség, akinek tiszta elképzelései vannak, és ki tud állni a fenntartható energiapolitikáért. Kovács nem megfelelő személy erre a feladatra” – írják.

Az Energia Klub a zöldek sajtóközleményére reagálva úgy fogalmaz: képtelenségnek tartják, hogy egy ilyen felkészületlen és hozzáértést nélkülöző biztosa legyen egy stratégiai szektornak. „Ez nem csak Európa és a környezet szempontjából veszélyes, hanem az ország megítélését is erősen rontja.„ Az Energia Klub szerint Kovács tévesen állította a szakbizottsági meghallgatáson, hogy Magyarország a Paksi Atomeromű nélkül nem lenne képes biztonságosan ellátni a saját igényeit. Ámon Ada, az Energia Klub ügyvezetője úgy véli: hosszú távon a modernebb technológiákat kellene előtérbe helyezni. – Ezzel bizonyára a leendő biztos úr is egyetért, már amennyiben ismeri a vonatkozó technológiákat – tette hozzá. (NOL.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.