A tavaly bemutatott filmek közül a legjobb női epizodista Balogh Edina, a Dealer című filmből, a legjobb férfi epizodista Cserhalmi György a Temetetlen halott című filmben nyújtott alakításáért.
A legjobb férfi főszereplő díját Gáspár Tibor nyerte el a Másnap című filmjével. A legjobb rendezői díjat Török Ferenc kapta a Szezon című alkotásáért, Hajdu Szabolcs a Tamara című filmért, Fliegauf Benedek pedig a Dealerért a kritikusok különdíját kapta.
A magyar filmkritikusok Életmű-díját Makk Károly kapta.
A legjobb fiatal dokumentumfilmesnek ítélt díj az idén Papp Bojánához került Tévé és én című filmjéért, a legjobb dokumentumfilmesnek felajánlott díjat Kocsis Tibor kapta az Új Eldorádóért; 2004 legjobb kisjátékfilmjének Csáki László Fluxus című munkáját ítélte a MÚOSZ zsűriként eljáró film- és tévékritikus szakosztálya. (Magyar Rádió)
Több mint százezer fiatal sorsa dől el ma este
