Az OPEC a magasabb olajár tartósítására törekszik

Nem változtatta meg termelési kvótáját, azonban felfüggesztette az általa kívánatosnak tartott, 2000 óta hivatalos, 22-28 dolláros hordónkénti ársávot az OPEC. Az olajkartell szerint a magas olajárak nem lassítják a világgazdasági növekedést.

MNO
2005. 01. 31. 7:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szervezet tagországainak olajminiszterei vasárnap Bécsben úgy határoztak: a világ olajkeresletének 40 százalékát biztosító OPEC-tagországok termelése továbbra is napi 27 millió hordó marad.

Ahmad Fahd al-Sabah kuvaiti olajminiszter, a szervezet vezetője szerint a magas olajárak nem hátráltatják a világgazdaság fejlődését. A politikus véleményét elemzők alátámasztják, mivel a gyenge dollár sok ország számára még elviselhetővé teszi az egy évvel korábbinál 40 százalékkal magasabb olajárat.

A BBC szerint az, hogy míg korábbi nyilatkozataiban az OPEC a piaci árstabilitás érdekében lépett fel, s most éppen a magasabb olajár tartósságát igyekszik bizotsítani, stratégiai váltást jelent az olajkartell üzletpolitikájában.

(origo.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.