A Magyar Nemzet birtokába jutott szerződések mindegyikét 2004. január 12-én írták alá a megbízást elnyerő cégek, illetve az Esélyegyenlőségi Kormányhivatal. A megállapodások többségében egy konkrét tanulmány elkészítésében, illetve tanácsadásban állapodtak meg. A szerződések vonatkozó pontjai minden esetben kimondták, hogy a tanácsadási tevékenységet június 30-ig kell végezni. Ez az időpont azért sokat mondó, mert Lévai Katalin is júniusban mondott le tárca nélküli miniszteri posztjáról. Mint ismeretes, a politikus az európai parlamenti választásokat követően Brüsszelbe távozott, ahol a szocialista frakciót erősíti.
A kontraktusok vonatkozásában ugyancsak érdekes, hogy a szóban forgó cégek mindegyikében felbukkan Mészáros Zsolt, a – Fecske utcában székelő – liberális kötődésű Jól-Lét Mentálhigiénés Alapítvány kuratóriumi titkára.
Mészáros a MÉSZIK Bt. képviselőjeként – beltagjaként – arra szerződött, hogy tanulmányt készítenek a „nemek közötti egyenlőség előmozdítása a szakszervezetek által” témában. A dolgozatért 1,4 millió forint plusz áfát zsebelhetett be a társaság, ám ezenkívül nettó 1,68 millió forintért még néhány hónapon keresztül tanácsokkal is ellátta a hivatalt.
A MÉSZIK Bt. másik szerződése csupán a tanulmány címében különbözik a fent ismertetett megállapodástól. A társaság ugyanis „A magyarországi nonprofit szektor története és helye a magyar gazdasági és jogrendben” címmel is készített egy dolgozatot a hivatal számára, amelyért szintén 1,4 millió forint közpénzt kaptak, tanácsadásért pedig 1,68 millió forintos honoráriumot rögzítettek a megállapodásba. A MÉSZIK Bt. kültagja egyébként Zentai Rita, aki csakúgy, mint Mészáros Zsolt, a Fecske utcában lakik.
Egy másik betéti társaság, a Zentai és Társa Bt. szintén arra szerződött, hogy tanácsaival az Esélyegyenlőségi Kormányhivatal munkáját segítse. A díjazást az egyezség harmadik pontjában rögzítették. Eszerint „a felek megállapodnak, hogy a megbízottat feladatai ellátásáért 2 fő részére (…) mindösszesen bruttó 4,8 millió forint illeti meg”. A szerződést a hivatallal Zentai Ferenc kötötte, ám a betéti társaságban mint kültag megint csak feltűnik Mészáros Zsolt. Arról nincs információnk, hogy Zentai Ferenc és a már említett Zentai Rita között van-e rokoni kapcsolat.
„A nők esélyegyenlőségének problematikája Magyarországon az uniós csatlakozás előtt” címmel tanulmányírásra és tanácsadásra vállalkozott a Szám-Szint Kft. is. A dolgozatért bruttó kétmillió forintot fizetett a hivatal, míg tanácsadásra áfával együtt több mint 2,3 millió forintnyi közpénz került magánszemélyek zsebébe.
A Szám-Szint Kft. természetesen a Fecske utcai pár, vagyis Mészáros Zsolt és Zentai Rita érdekeltségébe tartozik. A cég fő tevékenységi körei között található egyebek mellett az ülőbútorgyártás, a kempingszolgáltatás, a villanyszerelés, a motorkerékpár-kereskedés, illetve a vakolás és a tanácsadás.
Mészáros Zsolttól szerettük volna megkérdezni, hogy miképpen tudott ennyi megbízási szerződéshez jutni, ám a szakember csupán annyit mondott: a megállapodásban foglalt vállalásaiknak eleget tettek, majd letette a telefont.
Horváth Éva, az Ifjúsági, Családügyi, Szociális és Esélyegyenlőségi Minisztérium sajtófőnöke lapzártánkig nem reagált megkeresésünkre.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!