Késve indult, majd elnapolták Engel tárgyalását

Egészségügyi előkészületek miatt egy órával elhalasztották a rendőrgyilkosság miatt első fokon életfogytiglanra ítélt Engel Zoltán ügyének újabb tárgyalását, melyet később április 27-re napoltak el - tudatta a HavariaPress.

MNO
2005. 02. 23. 9:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fővárosi Ítélőtábla épületében szerda reggel kilenc órára kiírt tárgyalást egy órával elhalasztották, a későbbi kezdés oka, hogy nem tudtak időben végezni Engel orvosi vizsgálataival, illetve a BV is csak ekkorra tudta megteremteni a biztonságos szállítás feltételeit.

A tárgyalás kezdetén Engel Zoltán bejelentette, új védőt szeretne, mivel az ügyvéd többszöri kérésére se ment be hozzá. „”Elvesztettem a bizalmam benne„”- mondta. A bíroság megvizsgálta a kérést, és megállapította, hogy az ügyvéd valóban augusztusban járt nála utoljára. Engel védője szintén kérte, hogy mentsék fel a védelem alól. A bíróság rövid tanácskozás után április 27-re napolta az I. fokon életfogytiglanra ítélt Engelt.

Engel Zoltánt első fokon már tényleges életfogytiglanra ítélték, mert 2003. májusában egy budapesti villa kirablása közben lelőtte az elfogására kiérkező egyik rendőrt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.