Nem fogja vissza termelését az OPEC, drágul az olajár

Ez idő szerint nem látszik szükségesnek az OPEC részére a termeléscsökkentés, de a piacot figyelni kell – jelentette ki kedden az OPEC soros elnöke.

MNO
2005. 02. 22. 14:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Al-Szabah kuvaiti energiaügyi miniszter a héten meglódult olajárak kapcsán nyilatkozott, az árak emelkedését ugyanis elsősorban az OPEC egyes illetékeseinek „üzenete” váltotta ki a kartell közös kitermelése félmillió hordós napi csökkentésének tervéről a második negyedévben.

A kartell elnökének nyilatkozata után kedden az olajpiacok erősen drágultak.

(privatbankar.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.