Üzleti terv nélküli gyorshitelek kis cégeknek

Szaporodnak a kis- és középvállalkozásoknak ajánlott gyorshitel-konstrukciók. A gyorsaságon kívül nagy előny, hogy az igényléshez nem szükséges üzleti terv. Fedezetként általában értékpapírt vagy ingatlant kérnek a bankok.

MNO
2005. 02. 11. 7:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szaporodnak a kis- és középvállalkozásoknak ajánlott gyorshitel-konstrukciók, az elmúlt év második felében több új termékkel is jelentkeztek a bankok. A konstrukció lényege, hogy a vállalkozás jellemzően ingatlan- vagy értékpapír-fedezet mellett juthat hitelhez, amelyet egy év alatt kell törlesztenie az egyéb kölcsönökhöz hasonló kondíciók mellett. (A futamidő általában automatikusan meghosszabbítható.) A konstrukció nagy előnye, hogy alapesetben három-négy nap alatt hitelhez juthat az ügyfél, ráadásul az elbíráláson kívül a dokumentáció is egyszerűsített: így például a hitelintézetek nem kérnek a más kölcsönöknél megszokottnak számító üzleti tervet sem.

A Kereskedelmi és Hitelbank két-három nap alatti hitelbírálatot ígér ügyfeleinek, amelyek éves nettó árbevétele nem haladhatja meg a hétszázmillió forintot. Ezen túl a vállalkozás összes banki kötelezettségvállalása és az igényelt hitel együttes összege nem lehet több húszmillió forintnál, illetve a kérelmezőnek nem lehet köztartozása sem. Figyelemre méltó, hogy a hitelt akár újonnan alakult vállalkozásoknak is nyújtja a K&H.

Az OTP Bank ingatlanfedezet mellett kínálja kisvállalkozói gyorshitel-konstrukcióját: nem feltétlenül szükséges viszont, hogy a fedezetül felajánlott ingatlan a vállalkozás tulajdonát képezze. A felső összeghatárt ötvenmillió forintban, vagy negyvenmillió forintnak megfelelő devizában határozták meg az OTP-nél, ahol egyébként a futamidő az általánostól eltérően ötéves is lehet.

A Raiffeisen Bank magánbetét-fedezettel nyújtja ezt a hitelt: a fedezetként szolgáló összeget a vállalkozásnak a banknál vezetett lakossági folyószámlán kell elhelyeznie. A futamidő egy, három, hat és tizenkét hónapos lehet, amely az ügyfél ellentétes utasításának hiányában automatikusan meghosszabbodik. Az elhelyezhető betétnél és a felvehető hitelnél egyaránt egymillió forintos alsó limitet határozott meg a Raiffeisen.

A HVB Bank szintén magánmegtakarítás fedezete mellett kínálja gyorshitelét, amelynek maximum egyéves futamideje éppúgy meghosszabbítható, és a kölcsön összegének minimum a hárommillió forintot el kell érnie. A kamatfizetés havonta, a hiteltörlesztés viszont egy összegben, a futamidő végén történik. A HVB egyébként ősz óta a számlaforgalommal együtt mozgó folyószámlahitel-keretet is kínál a kkv-ügyfeleknek. A konstrukció akkor is igényelhető, ha a vállalkozás nem a HVB-nél vezeti folyószámláját.

Forrás: Világgazdaság

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.