Az Európai Néppárt elnöksége szerint is életre kell kelteni a lisszaboni programot, hiszen az elmúlt öt évre megszabott célokat nem sikerült elérni.
- Szemben a tervekkel, Európánál gyorsabban fejlődött az elmúlt öt évben Ázsia is, és az Egyesült Államok is. A fejlődésbeli különbségek nem csökkentek, hanem növekedtek, ezért felül kell vizsgálni az egész programot – nyilatkozta Orbán Viktor, a konzervatív pártokat tömörítő szövetség egyik alelnöke.
Mindeközben azonban a Néppárt szerint figyelni kell arra, hogy megőrizzék a szociális védőhálót, és családbarát gazdaságot kell teremteni, ez pedig csak nagyobb költségvetési ráfordítással lehetséges. Munkahelyeket hozna létre és segítené a növekedést a legnagyobb piac, a szolgáltatási szektor megnyitása, tehát, hogy például magyar vállalatok az Unió bármelyik országában végezhessenek szolgáltató tevékenységet, amely az összesített uniós GDP 70 százalékát teszi ki, de egyelőre nemzeti monopóliumok akadályozzák a versenyt.
Orbán Viktor ezzel kapcsolatban egyetértett azzal, hogy törésvonal van a régi és az új tagállamok között, hiszen főleg Franciaországban szociális dömpinget emlegetnek, vagyis félnek az esetleg hatékonyabb közép-európai szakemberek és vállalatok konkurenciájától.
- Ez a törésvonal létezik az Európai Unión belül. Azt gondolom, hogy az EU jövője és sikeressége részben össze van kötve azzal, hogy ezeket el tudjuk-e tüntetni – így a magyar politikus. Ugyanakkor Magyarországnak is alaposan meg kell vizsgálnia, milyen hatással lesz, ha a szomszédos országok olcsóbban szolgáltató cégei a magyar piacon megjelennek – tette hozzá Orbán Viktor, aki végül elmondta: a Néppárt a most folyó európai csúcstalálkozón felveti a horvát kérdést, mert több, bár nem az összes néppárti vezető szerint hiba volt, hogy az unió a Gotovina-ügy miatt elhalasztotta a csatlakozási tárgyalások megkezdését Zágrábbal. A Fidesz elnöke hozzátette: ebben a kérdésben egyetértés van pártja és a magyar kormány között.
(Magyar Rádió)

Az egész internet Magyar Péteren röhög - mutatjuk a legjobb mémeket