A moszkvai döntőbíróság a Jukosz olajcég újabb fontos vagyonrészeit fagyasztotta be volt fő termelőegysége, az állami Rosneft ellenőrzése alá került Yuganskneftegaz 6 milliárd dolláros kárigénye nyomán – jelentette az Interfax kedden. A Yugansk többek között azzal vádolta meg volt anyacégét, a Jukoszt, hogy korábban transzferárakat alkalmazott a rovására: vagyis a világpiaci árnál olcsóbban vette tőle az olajat, és azt nemzetközi árakon adta el offshore strómancégek közbeiktatásával.
A két hete kiadott döntőbírósági végzés elrendelte a Jukosz megmaradt fő termelőegységei, a Samaraneftegaz és a Tomskneft, valamint több finomító és feldolgozó cég részvényeinek zárolását. A Jukosz megerősítette, hogy e hónap elején megkapta a befagyasztási végzést. (Gazdasági Rádió)
Varsó visszavág: az uniós jog nem avatkozhat be Lengyelország alkotmányos rendjébe















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!