Az olajárak inflációs és gazdasági növekedésre vonatkozó hatásairól nem ejtett szót a jegybankár – a piacok azonban leginkább emiatt figyeltek most a nagy tekintélyű vezetőre.
Greenspan szerint az olajkészletek emelkedése folytatódhat az elkövetkezendő időszakban, ami elegendő alapot jelenthet arra, hogy megszűnhessen az olajpiaci „őrület”, ami most jellemzi a piacot.
Szakértők szerint az amerikai, illetve a főbb gazdasági központok olajkészletei (azaz a fundamentumok) közel sem támasztanak alá ilyen magas árakat a piacon.
Az olajpiacok lefelé korrigáltak a beszéd hatására: az amerikai könnyűolaj határidős ára a New York-i árutőzsdén a hétfői 58.28-as történelmi árcsúcs után mostanra már 56 dollár közelébe mérséklődött, míg a londoni azonnali szállítású Brent hordónkénti ára a napközbeni 54.70 centről 54 alá csúszott a nap végére.
Az IMF vezetője, Rodrigo Rato a német Handelsblattnak adott interjújában az olajár-emelkedés miatt fokozódó lefelé mutató kockázatokról beszélt a világgazdasági növekedés kapcsán, megítélése szerint az áremelkedés a globális növekedési ütemet idén akár negyed-fél százalékponttal is csökkentheti.

Iskolai rémálom Szegeden: boxerrel ütötték a nyolcadikos fiút