Kedden a parlamentben a felsőoktatási törvényről vitáztak a képviselők, a Fidesz most új javaslatokat fogalmazott meg.
– A beterjesztett felsőoktatási törvénnyel kapcsolatban az alapvető kritikánk, hogy több, a felsőoktatását velünk egy időben átalakító európai országgal szemben Magyarországon 2006. szeptemberében egy csapásra, totálisan és azonnali mértékben akarják az új típusú képzéseket bevezetni, míg a nálunk nyugodtabb, megfontoltabb fejlesztéspolitikát végző európai országok ezt lépésről lépésre teszik, hosszabb, 5-10-15 éves átmeneti időt szabva – mondta Pokorni Zoltán, a képviselőcsoport oktatási kabinetjének vezetője.
Mint mondta: úgy felvételiznek majd jövőre a gyermekeink, hogy gyakorlatilag nem tudják, hogy mit kapnak, nem tudják, hogy mit tanulnak. A Fidesz mindenképpen egy hosszabb átmeneti idő törvényi definícióját javasolja, amelynek értékelése során meg kell határozni, hogy melyek azok a képzések, ahol nincs értelme a kettévágásnak, és melyek azok, ahol ez célszerű – mondta Pokorni, rámutatva: a kormány által beterjesztett törvény szűkítené a gyerekek, a fiatalok továbbtanulási lehetőségét.
A Medgyessy–Gyurcsány-kabinet idején már így is húsz százalékkal csökkent a teljes értékű egyetemi szakokra felvehető hallgatók száma. Ez az új típusú képzés bevezetése további 14 százalékkal csökkentené az államilag finanszírozott időt a gyerekeink számára – hangoztatta Pokorni.
Forrás: Magyar Rádió

Milliárdos hiány fenyegeti Budapestet – kritikus pontra jutott a költségvetés