A Fidesz az Alkotmánybírósághoz fordul az új felsőoktatási törvény miatt, mert szerinte a jogszabály több mint tíz pontban sérti az alaptörvényt – közölte Pokorni Zoltán alelnök, aki hozzátette, a jogszabály számos ponton vitatható és szakmailag megalapozatlan, rossz.
Hozzátette: a kormány az új törvény megalkotásánál egyetlen fideszes javaslatot sem mérlegelt. A többciklusú, lineáris képzési forma 2006-os kizárólagos bevezetése Pokorni Zoltán szerint példátlan és indokolatlan.
– Egy most 17 éves, harmadikos gimnazista, aki jövőre felvételezik, nem tudja, hogy mi lesz a képzés tartalma. Ez a harmadikos gimnazista nem tudja, hogy mi lesz az értéke a három év alatt szerezhető végzettségének, elfogadja ezt a munkaerőpiac vagy sem, azonos értékűnek tekinti-e a korábbi főiskolai végzettséggel vagy sem. Nem tudja továbbá azt sem, hogy ha tovább akar majd tanulni a plusz kétéves masterszinten, akkor még felvételiznie kell-e vagy sem. Nem tudja, hogy fizetni kell-e majd érte. Nemcsak ez a harmadikos diák nem tudja, senki se tudja. A mi javaslatunk az, hogy induljanak el az új típusú képzési rendszerek, de ne tiltsuk meg a hagyományos főiskola és egyetemi szakok indítását – közölte az ellenzéki politikus.
Sérti az egyetemek autonómiáját a parlamentben hétfőn elfogadott felsőoktatási törvény – vélekedik az MDF. Az új jogszabály gyakorlatilag egy bizonytalan összetételű testületre ruházza át a fontos döntéseket az oktatók kezéből – nyilatkozta a Magyar Rádiónak Almássy Kornél, a párt szakpolitikusa.
Magyar Bálint oktatási miniszter délutáni sajtótájékoztatóján reagált a Fidesz bejelentésére. A szaktárca vezetője kijelentette: a jogszabály kiállja az alkotmányosság próbáját. – Az intézmények kerete nem szűkül, hanem bővül, az egyetemek, főiskolák dönthetnek maradványaikról és az előirányzatok átcsoportosításáról.
(Magyar Rádió, Klubrádió)

Szentkirályi Alexandra Kollár Kinga felfüggesztését indítványozta a Fővárosi Közgyűlésben