A magyar családok 97 százaléka jobban jár az új, egységes családtámogatási rendszerrel – jelentette ki Újhelyi István (MSZP) a Parlamentben tartott mai sajtótájékoztatóján. A politikus kijelentette, hogy az új rendszer leginkább azoknak a családoknak kedvez, amelyekben a szülőknek átlag körüli, vagy az alatti munkajövedelmük van.
Soltész Miklós fideszes országgyűlési képviselő azonban úgy látja: a szocialisták mostani javaslatukkal összekeverik a szociálpolitikát és a családi adókedvezményt, és ezzel szétverik a polgári kormány által bevezetett családtámogatási rendszert. – A miniszterelnök újabb ötletrohama nem „igazságos Magyarországot”, hanem igazságtalanságot szül – hangsúlyozza közleményében a politikus, emlékeztetve arra: a Bokros-csomaggal egyszer már „padlóra küldték a családokat”. – A Gyurcsány-kormány, úgy tűnik, ezt a rossz hagyományt kívánja folytatni – jegyzi meg.
Soltész közleményében felsorolja: a bejelentett intézkedések következtében megszűnik a 13. havi családi pótlék, a rendszeres gyermekvédelmi támogatás, megszűnik az egy- és kétgyermekes családok adókedvezménye. – Például – 5 százalékos inflációval számolva – a rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülő családok egy gyermek esetén 982, két gyermek esetén 1232, három gyermek esetén pedig 1054 forinttal kapnak majd kevesebbet havonta. Vagyis az új rendszerrel a legszegényebb családok is rosszul járnak – szögezi le, hozzátéve: a javaslat a nagycsaládos munkavállalók adókedvezményeit is szűkíti, illetve elveszi. Ez, valamint a családi pótlék emelése nem a munka felé tereli az embereket, hanem arra ösztönzi őket, hogy segélyből próbáljanak megélni. A munka társadalmi megbecsülése megint csökkenni fog – teszi hozzá a fideszes politikus.

Magyar Péter visszalépése után közleményt adott ki a Női Sikernap szervezője