Magyarország hatodik a globalizációs ranglistán

A magyar gazdaság nemzetközi integráltsága alapján a világranglista hatodik helyét foglalja el; hazánk után Horvátország, Szlovákia, majd Svájc következik. Az első helyet az összesített globalizációs ranglistát is vezető Szingapúr foglalja el, majd a tavalyi abszolút győztes, Írország következik – derül ki az AT Kearney és a Foreign Policy magazin most kiadott elemzéséből.

MNO
2005. 05. 11. 6:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vezetési tanácsadó cég a világ 62 országában vizsgálja a globalizáció mértékét 12 kategória alapján. Ezeket négy nagyobb csoportba – a kereskedelmi kapcsolatokat és a működőtőkebeáramlást lefedő gazdasági, továbbá a technológiai, a személyes és a politikai integráció alá – sorolják a szakemberek. Utóbbi három kategóriában általában alacsony helyezéseket kapott Magyarország; egyedül a nemzetközi szerződéseket és a külföldi utazásokat tekintve került az első tízbe, ám ezek nem voltak elegendőek ahhoz, hogy az adott kategóriák összeredményét jelentősen felhúzzák. A négy kategória összesítése alapján kapott 23. helyezés így sem számít alacsonynak, hiszen a tavalyi listán még három hellyel hátrébb állt az ország. Ezzel szemben Csehország, Szlovénia és Szlovákia néhány hellyel visszacsúszott egy év alatt.

A globalizációs ranglista élbolyában a leginkább figyelemreméltó változás az, hogy az Egyesült Államok most első ízben került a leginkább integrált öt ország közé: a tavalyi hetedikről a negyedik helyre lépett előre. Mindezt igen szélsőséges részeredményekkel sikerült biztosítani. Míg a gazdasági és politikai integrációt, továbbá a személyes kapcsolatokat tekintve meglehetősen gyenge helyezéseket kapott a világ legnagyobb gazdasága, a technológia terén elért sikerei – az internetfelhasználók és a biztonságos szerverek kiemelkedően magas száma – az öszzeredményt is lényegesen megdobták. A legnagyobb visszaesők közé tartozik Oroszország, amely egy év alatt nyolc hellyel került hátrébb az AT Kearney és a Foreign Policy globalizációs világranglistáján.

Forrás: Világgazdaság

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.