Rácz Jenő szerint a közelmúltban bejelentett 21 lépéssel még nem ért véget az egészségügyi program, szeptemberben újabb lépések következnek. Ezek érintik majd a humánpolitikát, a gyermekgyógyászatot és a mentális betegségek kezelését, s elsősorban arra irányulnak, hogy járóbeteg ellátásban is megérje ellátni a pácienseket, akiket eddig fekvőbeteg-intézményekbe utaltak, mivel ott többszöröse jár ugyanazért a beavatkozásért. Az ennek hatására a kórházakban keletkező „vákuumot„ krónikus és szociális ellátásokkal lehetne kitölteni, melyekre óriási az igény.
Az egészségügyi miniszter az egészségügy állapotát illetően uniós összevetésre is kitért: véleménye szerint a magyar egészségügy valahol az alsó negyedben foglal helyet, de ezért a struktúra mindössze 15 százalékban felelős – tette hozzá.
Legalább annyira gazdaságfejlesztési kérdésnek tekinti az egészségügy jövőjét Kóka János, mint egészségszakmai kérdésnek. Az ágazatot olyannak látja a gazdasági miniszter a magyar társadalmi és gazdasági berendezkedésen belül, mint amilyen egy egypártrendszerű diktatórikus állam lenne az Európai Unió kellős közepén. Ő a magánkezdeményezések hiányában véli felfedezni az okát annak, hogy még nem indult meg itt a fejlődés, s ennek érdekében fel kell borítani ezt a torz, rosszul működő rendszert – véli Kóka.

Amerikai-orosz konzultációt tartottak Budapesten, erről volt szó