35 százalékos ekho, összevont járó- és fekvőbeteg kassza

A színlelt vállalkozói szerződések megszüntetését célzó egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás mértéke 35 százalék lenne - jelentette be a kabinet szerdai ülése után a kormányszóvivő, László Boglár. A kabinet több pénzt ígért a háziorvosoknak és a fogyatékkal élő gyermeket nevelő családoknak. A Fidesz szerint a kormány megint azt teszi, amit korábban: nem mondja meg, honnan teremti meg ehhez a forrásokat.

MNO
2005. 06. 08. 17:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 35 százalékban megállapított egységes közteherviselési hozzájárulás fedezné a személyi jövedelemadót, a foglalkoztatói, egészségbiztosítási és nyugdíjbiztosítási járulékot, a tételes egészségügyi hozzájárulást, valamint a biztosított által fizetendő nyugdíjjárulékot és magánpénztári tagdíjat – mondta el László Boglár.

A kormányszóvivő hozzátette: ez a forma ugyanakkor nem biztosítaná a Munka Törvénykönyvében az alkalmazottak számára garantált védelem egy részét, és nem járna együtt olyan szolgáltatásokkal, mint például a fizetett szabadság vagy táppénz. A koncepciót a hónap végéig egyeztetik az érintett szakmai csoportokkal.

Összevonják a járó – és a fekvőbeteg kasszát

Július 1-től egységes gyógyító-megelőző alapot hoz létre a kormány a járó- és fekvőbeteg kassza összevonásával. A kabinet ülése után László Boglár kormányszóvivő azt mondta, a változtatás célja, hogy az eddiginél több beteg jusson megfelelő ellátáshoz a lakóhelyéhez legközelebb eső intézetben.

Több pénz a háziorvosoknak és a fogyatékkal élő gyermeket nevelő családoknak

Növekszik ugyanakkor a halmozottan hátrányos helyzetű településeken a háziorvosi szolgálat finanszírozása, és emelkedik az ügyeleti díjazás összege erősítve azt is, hogy a kistérségek közös háziorvosi ügyeleteket hozzanak létre. Az ezekről szóló rendeletek július elsején lépnek hatályba.

A családtámogatási rendszer korábban bejelentett változásait is módosította kormány – mondta el László Boglár. – A megemelt családi pótlék gyermekenként további 3 ezer forinttal emelkedik a fogyatékos családok körében, illetve a kiskorút egyedül nevelő szülő esetében is, ott 23 ezer forint lesz tehát a megemelt családi pótlék. A családok esetében pedig 21 ezer forint, a felnőtt fogyatékos esetében 18 ezer forintra módosul a családi pótlék.

A kormányszóvivő hozzátette azt is, akik eddig rendszeres gyermekvédelmi támogatást kaptak, azok januártól évente egyszer, szeptemberben, ötezer forintos plusztámogatást kapnak az egységes családi pótlék rendszerében.

A Fidesz-frakció szóvivője, Halász János szerint a kormány megint azt teszi, amit korábban: nem mondja meg, honnan teremti meg ehhez a forrásokat.

<Az államfőválasztás nem volt téma a kormányülésen

A kormány szerdai ülésén semmilyen formában nem értékelte az államfőválasztással kapcsolatos parlamenti történéseket, a kormánynak nincs dolga ezzel, ez a pártok ügye – mondta László Boglár a kabinet ülését követő sajtótájékoztatón újságírói kérdésre válaszolva

A szóvivő cáfolta azt az újságírói értesülést, amely szerint Gyurcsány Ferenc kormányzati pozíciót ajánlott volna két szocialista képviselőnek, ha a számára megfelelőnek tartott módon szavaznak a köztársaságielnök-választás harmadik fordulójában. Gyurcsány Ferenc semmilyen formában nem avatkozott bele a szavazás menetébe – tette hozzá László Boglár.


(Info Rádió, Magyar Rádió, Napi Online)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.