Valeria Marquez épp a TikTok-követőinek jelentkezett be élő adásban a mexikói Zapopanban található szépségszalonjából, amikor valaki megérkezett az ajtajához, hogy egy kis csomagot kézbesítsen.

Forrás: X
„Ez egy kismalac!” – kiáltotta a 23 éves szépségipari influencer, amikor visszatért a nézőihez, és kicsomagolta a plüssállatot.
Nem sokkal ezután a nézők már csak azt látták, hogy a nő összeesik a székében, az asztalon előtte pedig egyre több a vér, miközben az élő adás folytatódott.
A közvetítés csak akkor ért véget, amikor egy másik személy – akinek az arca egy pillanatra látszódott – felvette a fiatal influenszer telefonját, és kikapcsolta – írja a CNN.
Jalisco állam főügyészi hivatala szerint Marquezt egy férfi lőtte agyon a szalonjában. Az ügyet a hatóságok nőgyilkosság gyanújával vizsgálják, vagyis olyan gyilkosságként, ami kifejezetten azért történt, mert az áldozat egy nő vagy lány.
Marquez halála – akinek több mint 100 000 Instagram-követője volt – sokkolta az országot, amely régóta küzd mind a gyilkosságok, mind a nők elleni erőszak magas szintjével.
Nem az első eset, hogy élő adásban lőnek le valakit
Néhány nappal korábban egy másik nőt – Veracruz állam polgármesterjelöltjét – szintén élő közvetítés közben lőtték le, három másik emberrel együtt.
Bár nem minden gyilkosság nőgyilkosság, amelyben nők is érintettek, de Mexikóban kifejezetten sokat regisztráltak. Az Amnesty International szerint 2020-ban a mexikói női áldozattal járó gyilkosságok negyedét vizsgálták nőgyilkosságként, és Mexikó mind a 32 államából jelentettek eseteket.
Tavaly országszerte 847 nőgyilkosságot jelentettek, az idei év első három hónapjában pedig 162-t a mexikói kormány adatai szerint.
A jogvédő csoportok szerint Mexikó általánosságban is nagyon rosszul reagál az emberölésekre, mivel túl kevés nyomozás vezet vádemeléshez.
2022-ben mintegy 4000 nőt öltek meg Mexikóban, ami az összes gyilkosság 12 százalékát teszi ki abban az évben
– mondta a Human Rights Watch amerikai részlegének igazgatója, Juanita Goebertus a CNN-nek. „Az ítélethozatalhoz vezető esetek aránya pedig 67 százalék körül van.” Goebertus szerint a fő kihívás a hatóságok nyomozati kapacitásának növelése, valamint a tanúk és áldozatok védelme.