A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) előzetes adatai szerint 2005 első negyedévében a külkereskedelmi mérleg hiánya 140 milliárd forint volt, 48 milliárd forinttal kevesebb, mint 2004 első negyedévében. A hiány csökkenése a behozatal volumenének mérséklődésével függ össze – a forgalom első negyedéves volumennövekedése ugyanis elmaradt a megelőző másfél évben észlelt ütemtől. (Az év első három hónapjában a kivitel volumene 8, a behozatalé pedig 5 százalékkal nőtt a megelőző év azonos időszakához képest.) A behozatal volumenének mérséklődése részben azzal magyarázható, hogy a bázisévben a csatlakozást megelőző import felfutása márciusban kezdődött el – írja legfrissebb jelentésében a KSH.
Idén az első három hónapban a kivitel forintárszintje a behozatalét meghaladó mértékben csökkent (4, illetve 3 százalék), amelynek következtében a cserearány 1,5 százalékkal romlott.
A forint főbb devizákhoz viszonyított árfolyama 7 százalékkal erősödött 2004 azonos időszakához képest; az euróhoz 6, a dollárhoz viszonyítva pedig 10 százalékos volt a felértékelődés. A külkereskedelmi forgalom devizaárszintje exportban nem egész 3, importban pedig 4 százalékkal nőtt – jelenti a KSH.

Egy szélsőbaloldali provokátor kerül Gyurcsány helyére