Lezsák: Politikai krimit kreált az MDF

Dávid Ibolyáék a régi koncepciós perek forgatókönyveiből merítenek, mikor a Fideszt és a Nemzeti Fórumot titkos összjátékkal vádolják – jelentette ki Lezsák Sándor a Demokratának adott interjújában, hangsúlyozva: irígység, féltékenység, kétségbeesés és elkeseredett düh motiválja az MDF jelenlegi vezetését.

MNO
2005. 06. 30. 8:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sajátos gondolkodásmód jellemzi az MDF mai vezetését: miután Dávid Ibolya és társai éveken át támadták a Fideszt és Orbán Viktort, és miután minket egy „koncepciós perben” kizártak az MDF-ből, most megsértődtek attól, hogy természetes parlamenti szövetségesünkkel (a Fidesszel) választási egyezséget kötöttünk – nyilatkozta Lezsák Sándor (Nemzeti Fórum) a Demokrata című hetilapnak adott interjújában, megjegyezve: a Nemzeti Fórum képviselői és Orbán Viktor, a Fidesz elnöke februárban Lakitelken „minden lényeges kérdésben” megállapodott; a politikai szövetséggel azért vártak több hónapig (a megállapodást ugyanis csak az államfőválasztást követően kötötték meg), mert „politikai szövetséget csak erő és támogatottság bizonyítása alapján érdemes kötni”. – Valamennyi megyében és a fővárosban egyesületünk alakuló gyűléseket, tájékoztatókat tartott, s az élénkülő érdeklődés és szerveződés, valamint a szakmai háttérmunka bizonyította, hogy létező politikai erő képviselőjével írt alá együttműködési megállapodát Orbán Viktor – hangsúlyozta az MDF volt elnöke.

– Az államfőválasztást és az azt követő pártpolitikai megnyilatkozásokat Dávid Ibolyáék többek között arra igyekeztek felhasználni, hogy a Nemzeti Fórumot és a Fidesszel való együttműködésünket befeketítsék. Érzékelhető volt Dávidék ideges félelme ettől az önkormányzati választást is tartalmazó együttműködéstől. Irígység, féltékenység, kétségbeesés és elkeseredett düh motivált minden rólunk szóló mondatot – jelentette ki Lezsák Sándor, aki szerint az MDF most azt próbálja elhinteni a közvélemény előtt, hogy valamiféle titkos összjáték lehetett a Fidesz és a Nemzeti Fórum között, amiről a nyilvánosság nem tájékozódhatott, ők viszont „megfigyeltek és felgöngyölítettek egy összeesküvést” – fogalamazott. – Kész politikai krimit kreáltak maguknak, mondhatnám, ha nem látnám, hogy csupán a bolsevik pártok történetéből merítettek, onnan plagizálták valamelyik koncepciós per forgatókönyvének a vázlatát. Szánalmas ez már csak azért is, mert a teljes nyilvánosság előtt hangoztattuk évek óta, hogy mi a Fidesszel való szövetséget tartjuk természetesnek és szükségesnek, szemben Dávid Ibolya elképzeléseivel – szögezte le az MDF volt elnöke.

Ismert: az MDF többször felrótta a Fidesznek hogy a kétpártrendszer megteremtésére törekszi, a kis pártok beolvasztásával. E kérdéssel kapcsolatban Lezsák Sándor azt hangsúlyozta: az öt százalékos parlamenti küszöb eleve meghatározza a kétpártrendszer felé történő eltolódást, így ma nem értelmezhető az a kérdés, hogy ki híve és ki nem a kétpártrendszernek, mert a magas bejutási küszöb eleve erre kényszeríti a politika szereplőit. – Ha a szocialisták ma azt hangsúlyozzák, hogy a választási rendszer felülvizsgálata során nem kívánnak változtatni ezen a küszöbön, akkor ők is bizonyíthatóan a kétpártrendszer hívei. Ha 1994-ben Boross Péter miniszterelnök javasolta a korábbi küszöbérték felemelését öt százalékra, akkor ő is a kétpártrendszer igazolt híve. Ha ennek a választási törvénynek a kormánypárti felelőse és képviselője egyszer Dávid Ibolya volt, akkor ő is a kétpártrendszer megteremtői közé tartozik. Többpártrendszer csak azokban az országokban életképes hosszabb időn keresztül, ahol legfeljebb 2-3 százalékos a bejutási küszöb. Orbán Viktor nyilatkozatában a nemzet szemponbjából sorsdöntő összefogásról beszél, amikor a választások előtt néhány hónappal egyre többször hangsúlyozza a jobboldal egységének szükségességét – fűzte hozzá a politikus.

A jövőt illetően Lezsák Sándor úgy fogalmazott: „Meggyőződésem, hogy az emberek többsége – pártállástól függetlenül – a maga hazájában szabadon akar magyar lenni, és egészséges, becsületes életet kíván az unokáinak. A társadalomnak erre a nagy többségére kell és lehet támaszkodnia a következő kormánynak, ha valóban tenni akar a nemzet érdekében. Ha így tesz, nem marad magára, s akkor egy új nemzeti reneszánsz megalapozója lehet. Az elmúlt másfél évtized keserű tapasztalatai, kudarcélményei és a december 5-ei népszavazás drámai élménye után ennek érdekében mozgósítunk minden lehetséges erőt”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.