A hétfői huszonöt bázispontos jegybanki kamatvágás a banki kamatok további csökkenését vonhatja maga után. A hétszázalékos alapkamatszint leginkább a lakossági lekötött bankbetéteken éreztetheti hatását, melyek jelenleg is hét százalék alatt mozognak.
A bankok a csökkenő kamatszintre válaszként nem szívesen hosszabbítják meg lakossági betétakcióikat, bár néhány pénzintézet még életben tartja kedvezményes ajánlatait. Az Általános Értékforgalmi Bank Kamatcsúcs néven futó, két hónapos lekötésű konstrukciója esetén hétszázalékos kamatot érhet el a betételhelyező, ám legalább hárommillió forintot kell lekötnie. Az előírt minimumösszeg egymillió forint, ebben a sávban évi 6,90 százalékot fizet az ÁÉB. Az MKB az egy hónapos, legalább egymillió forintos lakossági betéteknél évi 6,80 százalékos kamatot fizet, míg ugyanennél az időtávnál 5 millió forinttól az elérhető éves kamat 7,10 százalék.
A Raiffeisen Bank a lakossági bankszámlát vezető ügyfeleinek 7,10 százalékos éves kamatot kínál, ám ehhez ötmillió forintot meghaladó összegű számlaösszeg szükséges. Az egymillió és ötmillió forint közötti sávban 6,60 százalékos az éves kamat mértéke. Az Erste Bank a vállalkozói ügyfelei számára indított lekötött betéti akciót, aminek keretében az éves kamat 6,82 százalék minimum 30 millió forintos betételhelyezés esetén, két hónapos lejáratú konstrukciónál.
A csökkenő betéti kamatok arra készthetik az ügyfeleket, hogy alternatív befektetési formák után nézzenek, így jobban előtérbe kerülhetnek a befektetési alapok, a kötvények és a jelzáloglevelek is.
(Forrás: Világgazdaság)

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot