További magyar bankok jelezték, hogy elérte őket is az amerikai bankkártya-adatlopás hatása: a Citibanknál mintegy 150, a Raiffeisen Banknál 36, a Budapest Banknál pedig 17 kártyát kellett letiltani. Arról nincs információ, hogy a megszerzett magyar adatokkal visszaéltek volna. A bankkártyák egy részénél a mágnescsík teljes tartalmához, a többinél pedig a számhoz és a lejárati időhoz jutottak hozzá a számítógépes kalózok.
A Magyar Hírlap értesülései szerint semmilyen jogszabály nem kötelezi a magyarországi bankokat arra, hogy nyilvánosságra hozzák, ha adatbázisuk biztonsága sérül. Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos szerint a kérdést az ágazati törvényekben kell szabályozni.
Mint ismert: az OTP, a CIB Bank, a K&H és az Inter-Európa Bank kártyatulajdonosainak adatai szivárogtak ki a bankkártya-adatlopás következtében. Az OTP Banknál mintegy 200 darab MasterCard és 100 darab Visa aktív bankkártyát érintett az atlantai hackertámadás. A CIB-nél kétszámjegyű azon ügyfelek száma, akiknek adatai kiszivárogtak a támadás következtében, míg a K&H Banknál csak néhány MasterCard-kártya érintett az ügyben. Az Inter-Európa Banknál négy kártyatulajdonos esetében kellett a számlákat zárolni, kár nem érte őket.
A MasterCard a hét végén jelentette be, hogy egyik szolgáltató cége, az atlantai CardSystem Solutions rendszerét feltörve egy illetéktelen behatoló kártyabirtokosok adataihoz – nevéhez, számlaszámához, valamint a bankkártya lejárati idejéhez – jutott hozzá. A kártyatranzakciókat feldolgozó cég egy arizonai szerverén tárolta a zömében Visa és MasterCard kártyákkal bonyolított online tranzakciók adatait, mintegy 40 millió számlaadatot.
(Forrás: MNO, Magyar Hírlap, Napi Gazdaság)

Menczer: Zelenszkij elmondta, hogy ő is irányítja a Tisza Pártot