15 évre szóló vidékpolitikai programot fogadtatna el az MSZP

Az ellenzéknek és a kormányoldalnak egy országgyűlési határozatban rögzített vidékpolitikai minimumprogramot kellene elfogadni – jelentette ki Géczi József Alajos (MSZP), aki szerint lehetnek közös pontok a Fidesz Faluparlamentje és a Glatz Ferenc irányításával elkészült Összefogás a vidékért című munkaanyagban foglaltak között. Arnóth Sándor (Fidesz) szerint nincsenek információk arról, miről is kellene egyeztetni.

MNO
2005. 08. 22. 16:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ellenzéknek és a kormányoldalnak egy országgyűlési határozatban rögzített vidékpolitikai minimumprogramot kellene elfogadni, amit választási ciklusoktól függetlenül lehetne megvalósítani annak érdekében, hogy az uniós forrásokat hatékonyabb lehessen lehívni – jelentette ki Géczi József Alajos MSZP-s országgyűlési képviselő. A szocialista politikus hozzátette: az MSZP parlamenti frakciója támogatja a Glatz Ferenc irányításával elkészült Összefogás a vidékért című munkaanyagban foglaltakat, és megvitatását ajánlja a parlamenti pártoknak, valamint civil szervezeteknek is.

Arra a kérdésre, hogy beépítik-e a Fidesz Faluparlamentjén született elképzeléseket, Géczi József Alajos úgy válaszolt az MNO-nak: lehetnek közös pontok, többek között az élelmiszerbiztonság, a termelőpiaci értékesítés és a megújuló energiaforrások területén. A képviselő hozzátette: várják, hogy a Fidesz nyilatkozzon, mi az, amivel egyetértenek Glatz munkaanyagát illetően. Géczi József Alajos elmondta, hogy az első találkozón túl vannak, ám az nem volt sikeres, ennek ellenére bízik benne, hogy folytatódik a párbeszéd az ellenzék és a kormány között.

Arnóth Sándor, a Fidesz országgyűlési képviselője Géczi József Alajos kijelentéseire reagálva közölte: mikor az MSZP-nek nincs ötlete, hogy mit kellene csinálni, akkor hosszú távú programokat fogalmaznak meg. Arnóth a Távirati Irodának leszögezte: a Fidesz minden olyan dologban közreműködik, ami nem látszattevékenység, ám nincsenek konkrét információik, hogy pontosan miről is kellene egyeztetni.

Az MDF támogatja a program megalkotását, mivel a kisebbik ellenzéki párt egyetért azzal, hogy a vidékfejlesztés kiemelten fontos területe kell, hogy legyen – közölte a Távirati Irodával Karsai Péter frakcióvezető-helyettes, aki hozzátette: a vidékpolitikának a mezőgazdaság mellett tartalmaznia kell a vidéki infrastruktúra kiépítését, a szolgáltatóipar, feldolgozóipar létrehozását, a falun élő fiatalok képzését, átképzését. Karsai kijelentette: az MDF célszerűbbnek tartaná, ha a parlamenten belül alakulna egy vidékpolitikai eseti bizottság.

Glatz Ferenc és munkacsoportja azt javasolta, hogy az Országgyűlés még az őszi ülésszakon alkosson jogszabályt, melyben meghatározzák a vidékpolitika irányvonalait az ellenzék és kormány egyetértésével 15 évre (de legalább 2013-ig). Ez a jogszabály rendelkezne a Vidékpolitikai Nemzeti Tanács létrehozásáról is, mely kormányzati ciklusokon átívelően dolgozna a vidék fejlődéséért. A testület 15-35 tagú lenne, munkájában civil szervezetek, önkormányzatok és a parlamenti pártok mellett gazdasági szervezetek is részt vehetnének. A szervezet vezetésére Glatz Ferencet kérték fel.

(Forrás: Magyar Rádió, MNO)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.