Az Auchan tárgyalna a magyar tejtermelőkkel

Az Auchan Magyarország Kft. vezetője, Jean Paul Filliat levélben felkérte Vámos Györgyöt, az Országos Kereskedelmi Szövetség Főtitkárát, hogy amilyen gyorsan csak lehet, ültesse közös asztalhoz a magyar tejtermelők, a tejterméktanács, a tejfeldolgozók és -felvásárlók, az áruházláncok és a kormány illetékeseit, hogy közösen rendezzék a hazai tejpiacon jelentkező problémákat.

MNO
2005. 08. 03. 14:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hazai tejtermelők valós problémái sürgős és közös figyelmet igényelnek. A piaci anomáliákat nem lehet egyoldalúan a hazai áruházláncok nyakába varrni. A magyar gazdák rossz kapukon döngetnek, amikor az áruházakat vonják felelősségre gondjaikért.

– Az Auchannak alapérdeke, hogy a magyar gazdák versenyképes, stabil, megfelelő jövedelmi körülmények közt folytassák gazdasági tevékenységüket. Elkötelezettek vagyunk a magyar gazdaság dinamikus fejlődése mellett. Tudatos beszerzési politikánk következtében az Auchan élelmiszer-kínálatának 95 százaléka a hazai termelőktől származik. Ennek fenntartásában vagyunk érdekeltek, és ezért kérjük a sürgős egyeztetést – mondotta a privatbankar.hu szerint Jean Paul Filliat, az Auchan Magyarország Kft. vezetője.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.