9/11: kitüntették a mentés közben elhunyt rendőröket és tűzoltókat

A 2001 szeptember 11.-i new yorki és washingtoni terrortámadások évfordulójának alkalmából tartandó országos megemlékezések első eseményeként pénteken posztumusz kitüntetéseket adományoztak a mentés közben életüket vesztett tűzoltóknak és rendőröknek.

Jack Corn
2005. 09. 10. 6:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Igazságügyi Minisztériumban a Medal of Valor kitüntetéseket Bush elnök nevében Alberto Gonzalez, az Egyesült Államok legfőbb ügyésze adta át az elhunytak hozzátartozóinak.

A négy évvel ezelőtti terrortámadásokban 2986 ártatlan ember, köztük 442 hivatalos személy vesztette életét. A szolgálat közben meghalt hősök között volt 343 tűzoltó, a Port Authority (a repülőterek, a kikötő, a kompok, a hidak, az alagutak és a buszpályaudvarok biztonsági szolgálata) 51 tagja, 23 rendőr és néhány, meg nem nevezett titkosszolgálati és FBI ügynök, valamint a mentési munkálatokban részt vett egyéb szervezet tagja.

„A fiam nem is volt aznap szolgálatban, csak mikor hallotta, hogy mi történt, akkor ugrott be a kocsijába és rohant a munkahelyére, hogy segítsen a társainak (...) az északi toronyból vitte ki az embereket, mikor rájuk szakadt az épület„ – mondta Arlene Howard, a 24 évesen elhunyt George Howard édesanyja az egyik tévétársaság riporterének.

(Staten Island Advance, US Department of Justice, MSNBC News, FOX News Channel)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.