Összeférhetetlen Bárándy Péter ügyvédi megbízása?

A Fidesz arra kéri az igazságügy-minisztert, hogy közölje: milyen intézkedéseket tett Bárándy Péter a hétfőn elfogott Schönthal Henrik kiadatása ügyében, mert úgy vélik, etikai és összeférhetetlenségi kérdéseket vet fel, hogy a volt tárcavezető elvállalta a K&H-ügy egyik gyanúsítottjának védelmét – jelentette ki Répássy Róbert, aki feltette a kérdést: Bárándy szerzett-e korábban olyan információt, amelyet most felhasználhat a védelemben. • Előzetesbe kerülhet Schönthal Henrik• Schönthal feladta magát

MNO
2005. 09. 06. 16:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Fidesz arra kéri az igazságügy-minisztert, hogy hozza nyilvánosságra, milyen intézkedéseket tett elődje, Bárándy Péter a hétfőn elfogott Schönthal Henrik kiadatása ügyében, mert úgy vélik, etikai és összeférhetetlenségi kérdéseket vet fel, hogy a volt tárcavezető elvállalta a K&H-ügy egyik gyanúsítottjának védelmét – jelentette ki Répássy Róbert. A fideszes képviselő közölte: tisztázni kell, hogy Bárándy Péter mikor ismerte meg Schönthal Henrik tartózkodás helyét, a gyanúsított mikor vette fel vele a kapcsolatot, illetve hogy szerzett-e korábban olyan információt, amelyet most felhasználhat a védelemben.

Répássy Róbert kiemelte: Bárándy volt az, aki igazságügy-miniszterként eljárt a kiadatási kérelem ügyében, és hónapokon keresztül nem írta alá Schönthal kiadatási kérelmét, amely az utódjára maradt. Répássy szerint felvetődik az a kérdés, hogy milyen okok miatt húzódott el Schönthal Henrik kiadatása, amelyet Bárándy Péter nem írt alá, míg utódja ezt két nap alatt megtette.

Az ellenzéki képviselő példa nélkülinek nevezte, hogy ugyanaz a jogász először üldöz egy gyanúsítottat, később a védője lesz. Ez az ügyvédi megbízás ellentétes a btk.-val is, mivel a törvényben az szerepel, hogy „nem lehet védő, aki a terhelt érdekeivel ellentétes magatartást tanúsított” – szögezte le Répássy, aki hozzátette: ebben az esetben a védő kizárásáról a bíróság dönt.

A képviselő közölte: nem feltételezi, hogy Bárándy Péter nem ismeri az ügyvédi hivatásra és a megbízás korlátaira vonatkozó szabályokat, ám ebből az következik, hogy Bárándy igazságügy-miniszterként nem tett meg mindent annak érdekében, hogy a terheltet, azaz Schönthal Henriket kézre kerítsék, és Magyarországra hozzák.

Répássy emlékeztetett Medgyessy Péter szavaira, miszerint a jog és az erkölcs közül mindig a szigorúbbat kell választani. A fideszes képviselő szerint Bárándy Péter ügyvédi megbízása kapcsán felmerül az a kérdés, hogy osztja-e volt főnökének az elveit

Mint arról beszámoltunk, több mint egyévnyi bujkálás után önként adta fel magát Schönthal Henrik, aki a hatóságok gyanúja szerint részt vett a K&H-nál történt sikkasztássorozatból származó milliárdok tisztára mosásában. Az üzletembert Bárándy Péter védi, aki igazságügy-miniszterként hónapokon keresztül nem írta alá a Schönthallal szembeni nemzetközi elfogatóparancsot, illetve kiadatási kérelmet. Ez utóbbit végül utódja szignózta.

(Forrás: fideszfrakcio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.