A Fidesz arra kéri az igazságügy-minisztert, hogy hozza nyilvánosságra, milyen intézkedéseket tett elődje, Bárándy Péter a hétfőn elfogott Schönthal Henrik kiadatása ügyében, mert úgy vélik, etikai és összeférhetetlenségi kérdéseket vet fel, hogy a volt tárcavezető elvállalta a K&H-ügy egyik gyanúsítottjának védelmét – jelentette ki Répássy Róbert. A fideszes képviselő közölte: tisztázni kell, hogy Bárándy Péter mikor ismerte meg Schönthal Henrik tartózkodás helyét, a gyanúsított mikor vette fel vele a kapcsolatot, illetve hogy szerzett-e korábban olyan információt, amelyet most felhasználhat a védelemben.
Répássy Róbert kiemelte: Bárándy volt az, aki igazságügy-miniszterként eljárt a kiadatási kérelem ügyében, és hónapokon keresztül nem írta alá Schönthal kiadatási kérelmét, amely az utódjára maradt. Répássy szerint felvetődik az a kérdés, hogy milyen okok miatt húzódott el Schönthal Henrik kiadatása, amelyet Bárándy Péter nem írt alá, míg utódja ezt két nap alatt megtette.
Az ellenzéki képviselő példa nélkülinek nevezte, hogy ugyanaz a jogász először üldöz egy gyanúsítottat, később a védője lesz. Ez az ügyvédi megbízás ellentétes a btk.-val is, mivel a törvényben az szerepel, hogy „nem lehet védő, aki a terhelt érdekeivel ellentétes magatartást tanúsított” – szögezte le Répássy, aki hozzátette: ebben az esetben a védő kizárásáról a bíróság dönt.
A képviselő közölte: nem feltételezi, hogy Bárándy Péter nem ismeri az ügyvédi hivatásra és a megbízás korlátaira vonatkozó szabályokat, ám ebből az következik, hogy Bárándy igazságügy-miniszterként nem tett meg mindent annak érdekében, hogy a terheltet, azaz Schönthal Henriket kézre kerítsék, és Magyarországra hozzák.
Répássy emlékeztetett Medgyessy Péter szavaira, miszerint a jog és az erkölcs közül mindig a szigorúbbat kell választani. A fideszes képviselő szerint Bárándy Péter ügyvédi megbízása kapcsán felmerül az a kérdés, hogy osztja-e volt főnökének az elveit
Mint arról beszámoltunk, több mint egyévnyi bujkálás után önként adta fel magát Schönthal Henrik, aki a hatóságok gyanúja szerint részt vett a K&H-nál történt sikkasztássorozatból származó milliárdok tisztára mosásában. Az üzletembert Bárándy Péter védi, aki igazságügy-miniszterként hónapokon keresztül nem írta alá a Schönthallal szembeni nemzetközi elfogatóparancsot, illetve kiadatási kérelmet. Ez utóbbit végül utódja szignózta.
(Forrás: fideszfrakcio.hu)
Wimbledon a következő döntésével tönkreteszi a gyerekek álmát?
