Az internet-szolgáltatók, a nagykereskedelmi szolgáltatók és a Hírközlési Fogyasztói Jogok Képviselője (HFJK) kedden aláírta azt a megállapodást, amelynek nyomán ezután szünetmentessé válik a szélessávú internet-előfizetők számára a szolgáltatóváltás – közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) szóvivője, Márton György.
A HFJK kezdeményezésére, hosszú tárgyalássorozat után létrejött megállapodást 17 szolgáltató (köztük a nagykereskedelmi szolgáltatók is, mint a T-Com, az Invitel, illetve a Hungarotel) írta alá.
A szolgáltatóváltás eddig akár 60 napot is igénybe vehetett, a megállapodásnak köszönhetően azonban ez mostantól nyolc napon belül lezajlik, és közben sem szünetel a szolgáltatás – hangzott el az NHH mai sajtótájékoztatóján.
A felhasználó a szolgáltatást régi szolgáltatójánál lemondja azzal, hogy szolgáltatót kíván váltani. Az ügyfél a régi szolgáltatónál rendezi az esetleges számlatartozást, majd a szolgáltató kiállít egy nyilatkozatot, amivel az ügyfélnek négy napon belül fel kell keresnie az újonnan választott szolgáltatót, ahol nyilatkozik arról, hogy szolgáltatóváltással kíván előfizetni nála ADSL internet-szolgáltatására. Ezt követően az előfizetőnek nincs további tennivalója.
Az NHH adatai szerint július végén Magyarországon közel 310 ezer ADSL-előfizetés volt, mintegy 74 ezerrel több, mint 2004 végén.
Szén-monoxid-mérgezés gyanújával vittek kórházba egy embert
