Pápai Lajos győri megyés püspök szerint diszkriminatív, kirekesztő, a keresztényeket másodrangú állampolgárnak tekintő állami intézkedés-sorozat kezdődik. Úgy vélte, a jövő évi költségvetési tervezet hátrányos helyzetbe hozza az egyházi iskolák diákjait, mivel az egyházi intézmények nem kaphatnak a kistérségi társulásoktól plusz normatívát, amely ellensúlyozná az állami normatívák csökkenését – tudósít a távirati iroda.
Az egyházi iskolák minden diákja 46 ezer forinttal, az egyházi iskolába bejáró diákok pedig további 31 ezer forinttal kapnának kevesebb normatív támogatást évente, mint a kistérségi társulások által működtetett intézményekben tanuló társaik – tette hozzá a megyés püspök.
Pápai Lajos bírálta a zárszámadási törvény módosítását is. Mint mondta, elfogadhatatlannak tartják az oktatási egyházi kiegészítő korrekció összegét, amely a tavalyi támogatásnál jóval alacsonyabb. (fideszfrakcio.hu)
A Hezbollah újabb háborúval fenyegette meg Izraelt
