Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)
A vezető német konzervatív napilap '68 tanulságai címmel kommentálja a Bundestag alakuló ülését.
A Thierse-korszak (a Bundestag eddigi elnöke) a korelnök Otto Schily első szavaival véget ért, a PDS alelnökjelöltjének, Lothar Biskynek a hivatali ideje még el sem kezdődött; a Bundestag ugyanis nem nélkülözheti az emlékezetet. (Biskyről feltételezik, hogy a pártállam Központi Bizottságának társadalomtudományi akadémiája tanáraként együttműködött a Stasi-val.)
Amint azt Norbert Lammert, a Bundestag megválasztott új elnöke megfogalmazta: a Bundestag a megbízó és nem a kormány. Ez nem utolsósorban a '68-as esztendők egyik legfontosabb tanulsága. Akkor a parlament túl sokáig nem vette észre, hogy nemcsak a felkorbácsolt tiltakozók mozgalma, mely éppen most vonul politikai értelemben nyugdíjba, hanem a polgárok sem találtak ellenzéket, egy arra alkalmas parlamentet, mely a kormányt legalább néhanapján a hatalommegosztás fontosságára figyelmeztette volna.
Der Spiegel (spiegel.de)
A baloldali hírmagazin Kábítószerező munkások veszélyeztetik az olajtermelést címmel ismerteti a Financial Times cikkét.
A Katrina és a Rita hurrikán után új veszély fenyegeti az amerikai olajipart. A szintetikus drogok, főként a methamphetamin fogyasztása egyre súlyosabb személyzeti problémák elé állítja az olajtermelő cégeket. Egész olajkitermelő csapatokat voltak kénytelen kirúgni, mert kábítószert készítettek és fogyasztottak – nyilatkozta a Mid-Continent Oil&Gas Training Center cégnél személyzeti kérdések szakértőjeként dolgozó Ron Walsmith.
A Financial Times információi szerint különösen fertőzött területnek számít Texas, Colorado, Louisiana és Oklahoma állam. Egyes kitermelő helyeken szabályos droglaboratóriumokat fedeztek fel, hiszen ilyen helyeken az alkalmazottak könnyen hozzáférnek mindazokhoz a vegyszerekhez, melyet a methamphetamin készítéshez használhattak fel.
A történelem legsötétebb időszaka sejlik fel Magyar Péter újabb botránya kapcsán