Apró–Gyurcsány bizottság: Szijjártó elnapolta a szavazást

Szijjártó Péter elnapolta a szavazást az általa előterjesztett jelentéstervezetről, hogy a kormánypárti képviselőknek módjuk legyen módosító indítványok benyújtására. A bizottság elnöke úgy fogalmazott: Gyurcsány Ferenc meggazdagodásában és milliárdossá válásában nagy szerepet játszottak állami források és politikai kapcsolatok.

MNO
2005. 11. 09. 16:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Apró–Gyurcsány bizottság elnöke elnapolta a szavazást az általa előterjesztett jelentéstervezetről, hogy a kormánypárti képviselőknek módjuk legyen módosító indítványok benyújtására. A Szijjártó Péter által összeállított jelentéstervezet – a testület vezetőjének szavai szerint – testületi meghallgatások, iratbekérések és az ülésen elhangzottak alapján készült el. Szijjártó az összegzésében úgy fogalmaz: Gyurcsány Ferenc és érdekkörének meggazdagodásában nagy szerepet játszottak a cégeinek rendszeresen, nagy összegben juttatott, összességében több száz millió forintot kitevő állami megrendelések, támogatások és hitelek – adta hírül a Klubrádió.

A jelentés külön fejezetben foglalkozik a Gyurcsány-cégháló állami támogatásával és megrendeléseivel, Gyurcsány 2003-as és 2004-es jövedelmével, a kormányfő vitatott ingatlanszerzéseivel, kapcsolati hálójával, valamint külön tárgyalja a Nemzeti Tankönyvkiadó Rt. privatizációját és a Fittelina-ügyet is.

A bizottság kormánypárti képviselői szerint a testület elnöke olyan végkövetkeztetésre jutott, amit soha, egyetlen, a bizottság által meghallgatott személy sem támasztott alá.

Szijjártó Péter a vizsgálóbizottság testületi ülése előtt kijelentette: Gyurcsány Ferenc cégei számos „vitatott privatizációs tranzakciókban„ vettek részt, amely tranzakciók mentén számos olyan személy neve merül fel, akik később komoly állami pozíciókba kerültek, és kinevezésüket a Medgyessy–Gyurcsány-kormány hivatali ideje alatt kapták – adta hírül a távirati iroda. Közölte azt is: a bizottság jelentése kitér arra, hogy Gyurcsány
Ferencnek 2003-ban felvett, több mint 70 millió forintos
osztalékjövedelme egy azóta is orvosolatlan, jogszerűtlen döntésen alapult.

A szocialista Csiha Judit szerint a dokumentum hiányos, egyrészt azért, mert nem ad konkrét válaszokat azokra a kérdésekre, amelyeknek megválaszolása a vizsgálóbizottság feladata volt, másrészt pedig amiatt, mert irrelevánsnak tekinti a testület által meghallgatottak véleményét. Csiha Judit szerint a Tóth Károly-féle jelentéstervezet időben megelőzte Szijjártóét, így a továbbiakban azt kell alapul venni – írja a Fidesz.hu.

Szijjártó Péter ezzel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy Tóth jelentéstervezete mindössze hárommondatos, így kétli, hogy az az övénél részletesebb lenne, a feltett kérdésekre tételesen pedig szintén nem válaszol.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.