A siófoki székhelyű, öt megyében 364 települést kiszolgáló Dunántúli Regionális Vízmű (DRV) Rt.-nél a privatizáció előkészítése érdekében radikális szervezet-korszerűsítést hajtanak végre – értesült a Napi Gazdaság. Tóth István vezérigazgató csupán azt erősítette meg, hogy a versenyképesség növelése érdekében egy 2009-ig szóló átfogó stratégiai programot dolgoztak ki, ám a magánosítást firtató felvetésre nem kívánt válaszolni. A kidolgozott feladatok végrehajtását november elejétől stratégiai igazgató irányítja.
Tóth kifejtette: egy olyan, úgynevezett funkcionális irányító szervezetet hoznak létre, amely reményeik szerint képes lesz hatékonyan támogatni a stratégiai célok, többek között a költségcsökkentési program megvalósítását. A jövő év elejétől a területi igazgatóságok döntően műszaki feladatokkal foglalkoznak majd. A pénzügyi, a számviteli, valamin a személyzeti munkát központosítják. A vezérigazgató hozzátette, hogy a területi igazgatóságokat jövőre ismét átvilágítják, s nem kizárt, hogy az egységes központi irányítás érdekében újabb változtatásokat hajtanak végre.
Mindemellett módosítják a DRV teljes ügyfélszolgáltató rendszerét, valamint laborhálózatát is. A lap információi szerint az átszervezés a jelenleg még több mint 2500 dolgozót foglalkoztató cégnél jelentős, a tervezett első ütemben mintegy 250 fős létszámleépítéssel jár majd. Tóth ezzel kapcsolatban csak annyit mondott, hogy az átalakítási folyamat a munkavállalói érdekképviseletek bevonásával már elkezdődött, s az teljes egészében 2006 végére fejeződik be.
A DRV a közelmúltban a térség több önkormányzati tulajdonban lévő víz- és csatornaműcégére, illetve annak működtetésére is pályázott, ám többnyire alulmaradt a versenytárs Pécsi Vízmű (PV) Rt.-vel szemben, amely a francia Suez tulajdonában van.

Így védekezzen hatékonyan a molylepke ellen