Ombudsmani vizsgálat a Szcientológiai Egyháznál

Ombudsmanok vizsgálják a Szcientológiai Egyház módszereit, elsősorban egy hazugságvizsgálónak tartott készülékre kíváncsiak, amit az egyház rendszeresen alkalmaz.

MNO
2005. 11. 17. 20:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szcientológusok szerint a berendezéssel nem azt vizsgálják, hogy ki mond igazat, hanem a hozzájuk fordulóknak segítenek.

A TV2 Tények című műsorában Takács Albert, az állampolgári jogok országgyűlési biztosának általános helyettese közölte: több bejelentés érkezett részben hozzá, részben az adatvédelmi biztoshoz arról, hogy a Szcientológiai Egyház tagjai személyes és különleges adatokat gyűjtenek.

Az Info Rádió úgy tudja, Péterfalvi Attila vizsgálja az adatok tárolását és továbbítását, Takács Albert pedig az emberi méltósággal, vallásszabadsággal, általános személyiségi jogokkal összefüggésben indított vizsgálatot.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.