A kényszerintézkedések hatására tavaly 207,7 milliárd forintot szedett be az állami adóhatóság. Ennek jó része – 204,3 milliárd forint – végrehajtás, 3,4 milliárd forint pedig a felszámolások révén került az APEH-hoz, mindkettő abszolút rekordnak tekinthető az előző évekhez képest.
Az eredményes behajtási tevékenység ellenére egy év alatt mégis hat százalékkal nőtt az APEH kinnlevősége: tavaly december végén 896 milliárd forint volt. Ez főleg a nem működő adóalanyoknál – például felszámolás alatt lévőknél – nyilvántartott tartozás növekedésének köszönhető: a teljes kinnlevőség csaknem felével ezek az adózók tartoznak. A működő gazdálkodó szervezetek tartozása viszont az előző évihez képest 9 százalékkal csökkent, így év végén 247 milliárd forintot tett ki.
A végrehajtási cselekmények közül tavaly is eredményes volt az elektronikus inkasszó, amelynek révén csaknem 92 milliárd forint bevételre tett szert az államkassza. A végrehajtási fenyegetettség hatására 107 milliárd forintot fizettek meg az adózók. Bár tavaly több ingóságot foglaltak le a végrehajtók, mint 2004-ben, az ebből származó bevétel kevesebb volt (567 millió forint), mint az előző évben. Az ingatlanfoglalások darabszáma némileg csökkent 2005-ben, az ebből származó árbevétel viszont több volt (446 millió forint) az előző évinél.
Egyre több munkát adnak az APEH végrehajtó csapatának a külső szervektől érkező megkeresések, amelyekben az adók módjára behajtandó köztartozások beszedését kérik. Az utóbbi időben különösen a magánnyugdíjpénztárak lettek aktívak.
(Forrás: Világgazdaság)

Gulyás Gergely tételesen megcáfolta Magyar Péter hamis állításait