Egyértelműen a balliberális oldalnak kampányolt a közszolgálati Magyar Rádió Tizenhat óra című műsora, amelynek nagyszombati adásában megszólalt Gyurcsány Ferenc, az MSZP kormányfőjelöltje, Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke, valamint Dávid Ibolya, az MDF vezetője is.
Gyurcsány Ferenc a műsorban elismerte, hogy nem jó politológusnak, ezért inkább a koalíció pártjaival, és nem a jobboldallal foglalkozik. Ennek ellenére a kormányfő szinte több szót ejtett a Fideszről és annak elnökéről, mint saját pártjáról. Kuncze Gábor úgy fogalmazott, nincs realitása annak, hogy az MSZP vagy a Fidesz egyedül többséget szerezzen az Országgyűlésben.
Dávid Ibolya a közszolgálati rádió műsorában Orbán Viktor személyét illetően folyamatosan személyeskedett. Arra a felvetésére, hogy az aktivisták függetleníthetik-e magukat a Fidesz elnökétől, Dávid Ibolya határozott nemmel felelt, ezt követően a riporteri reakció csak annyi volt: „jó, elfogadom”. Dávid Ibolya hangsúlyozta, hogy a Fidesz politizálása hosszú távon bukásra van ítélve. Az MDF elnöke arra a kérdésre, hogy elfogadja-e Orbán Viktor kijelentését, miszerint ő plebejus miniszterelnök volt és ezért állt az MSZP, az SZDSZ és az MDF útjában, úgy válaszolt: „no comment”. Dávid Ibolya egyet értett Lengyel Lászlóval abban, hogy véget ér a „viktoriánus korszak.”
A műsorban elhangzott, hogy keresték Orbán Viktort is, ám a Fidesz részéről elutasították a felkérést. A műsorvezető a közszolgálatiságnak ellentmondva sértődésének adott hangot: „a Tizenhat óra nem fér bele a Fidesz kommunikációjába”.
A Mester Ákos iskolájának hagyományait továbbcipelő Tizenhat óra című műsorban az elemzők szinte csak a Fidesz vereségének az okait boncolgatták, de a megszólalók aránya ebben az esetben is jócskán a balliberális oldal javára billent át. Tamás Gáspár Miklós nyíltan kijelentette, ő is a koalíció pártjaira voksolt, és az első forduló egy Orbán Viktor elleni népszavazásként volt felfogható. Gyulai Attila, az MDF tanácsadójaként elhíresült, neokonzervatív Political Capital Institute elemzője szerint menekülésnek tekinthető a Fidesz részéről az, hogy választási együttműködést kívánt kötni a demokrata fórummal. Kéri László véleménye szerint a Fidesz fokozatos hibái felhalmozódtak az emberekben, ez okozta az MSZP sikerét. A közszolgálati rádió műsorában kifejtette véleményét a Fidesz vereségének okairól Debreczeni József, Hankiss Elemér, Lengyel László, Heller Ágnes, Paul Lendvai, Charles Gati, valamint Fricz Tamás és Stumpf István is.

Mutatjuk, hogyan került Gyurcsány és a Momentum a totális süllyesztőbe