Szemben a közszolgálatisággal

Szinte csak baloldali politikusokat és elemzőket szólaltatott meg a két választási forduló között a közszolgálati Magyar Rádió Tizenhat óra című műsora. Dávid Ibolya folyamatosan vádaskodott Orbán Viktorral szemben, a közszolgálati rádió műsorvezetője pedig nem egyensúlyozta ki az MDF elnökének „érvelését”.

Kaposi Dávid
2006. 04. 15. 20:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egyértelműen a balliberális oldalnak kampányolt a közszolgálati Magyar Rádió Tizenhat óra című műsora, amelynek nagyszombati adásában megszólalt Gyurcsány Ferenc, az MSZP kormányfőjelöltje, Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke, valamint Dávid Ibolya, az MDF vezetője is.

Gyurcsány Ferenc a műsorban elismerte, hogy nem jó politológusnak, ezért inkább a koalíció pártjaival, és nem a jobboldallal foglalkozik. Ennek ellenére a kormányfő szinte több szót ejtett a Fideszről és annak elnökéről, mint saját pártjáról. Kuncze Gábor úgy fogalmazott, nincs realitása annak, hogy az MSZP vagy a Fidesz egyedül többséget szerezzen az Országgyűlésben.

Dávid Ibolya a közszolgálati rádió műsorában Orbán Viktor személyét illetően folyamatosan személyeskedett. Arra a felvetésére, hogy az aktivisták függetleníthetik-e magukat a Fidesz elnökétől, Dávid Ibolya határozott nemmel felelt, ezt követően a riporteri reakció csak annyi volt: „jó, elfogadom”. Dávid Ibolya hangsúlyozta, hogy a Fidesz politizálása hosszú távon bukásra van ítélve. Az MDF elnöke arra a kérdésre, hogy elfogadja-e Orbán Viktor kijelentését, miszerint ő plebejus miniszterelnök volt és ezért állt az MSZP, az SZDSZ és az MDF útjában, úgy válaszolt: „no comment”. Dávid Ibolya egyet értett Lengyel Lászlóval abban, hogy véget ér a „viktoriánus korszak.”

A műsorban elhangzott, hogy keresték Orbán Viktort is, ám a Fidesz részéről elutasították a felkérést. A műsorvezető a közszolgálatiságnak ellentmondva sértődésének adott hangot: „a Tizenhat óra nem fér bele a Fidesz kommunikációjába”.

A Mester Ákos iskolájának hagyományait továbbcipelő Tizenhat óra című műsorban az elemzők szinte csak a Fidesz vereségének az okait boncolgatták, de a megszólalók aránya ebben az esetben is jócskán a balliberális oldal javára billent át. Tamás Gáspár Miklós nyíltan kijelentette, ő is a koalíció pártjaira voksolt, és az első forduló egy Orbán Viktor elleni népszavazásként volt felfogható. Gyulai Attila, az MDF tanácsadójaként elhíresült, neokonzervatív Political Capital Institute elemzője szerint menekülésnek tekinthető a Fidesz részéről az, hogy választási együttműködést kívánt kötni a demokrata fórummal. Kéri László véleménye szerint a Fidesz fokozatos hibái felhalmozódtak az emberekben, ez okozta az MSZP sikerét. A közszolgálati rádió műsorában kifejtette véleményét a Fidesz vereségének okairól Debreczeni József, Hankiss Elemér, Lengyel László, Heller Ágnes, Paul Lendvai, Charles Gati, valamint Fricz Tamás és Stumpf István is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.