Leitták a rumot a halottról a munkások

A szegedi ház felújításán dolgozó munkások a pincébe jártak le iszogatni, ám a hordónyi szeszesital elfogyasztása után jött a „büntetés".

MNO
2006. 05. 04. 15:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Literszámra nyakalták és vitték haza a jóféle rumot a pincében álló 300 literes hordóból egy ház felújításán dolgozó melósok, mígnem az itóka alján egy meztelen, összeaszalt holttestet találtak – olvasható a Zsaru Magazin honlapján.

A Szeged kertvárosában lévő régi házban egy 80 év körüli magányos hölgy lakott, akiről az a hír járta, hogy valaha nagyvilági életet élt a Karib térségben diplomata férjével, ám egyedül tért haza a mesés tengerentúlról azzal, hogy a férfi meghalt.

A hölgy végelgyengülésben elhunyt, a házat pedig egy fiatal pár vette meg, és hozzálátott a felújításhoz. A munkások a pincében találtak egy rummal teli, 300 literes hordót, s szépen rájártak. Jó fél év alatt elfogyott a sok rum, és szétszedték a hordót, mert annak az alján még kotyogott valami: meztelen holttestre bukkantak, amelyet a szesz tartósított. A boncolás megállapítása szerint az illető természetes halállal halt meg.

A vizsgálat kiderítette, hogy az elhunyt a ház egykori asszonyának diplomata ura, akit Jamaica partjainál ért a végzet. A holttest hivatalos hazahozatása azonban túl költséges és körülményes lett volna, ezért a találékony özvegy a kurrens jamaicai rummal teli hordóban, hajón csempészte haza az urát, aki azóta, vagyis legalább húsz éve nyugodott a hordóban.

Senki sem tudja, hogy a hölgy miért nem temette el később férjét, akit végül a szegedi köztemetőben helyezték végső nyugalomra.

Forrás: hirado.hu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.