Találkoznak a legfőbb bírák

MNO
2006. 06. 23. 11:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyar és az amerikai Szövetségi Legfelsőbb Bíróság elnökének találkozóját kezdeményezi Lomnici Zoltán – ezt a Legfelsőbb Bíróság és az Országos Igazságszolgáltatási Tanács elnöke közölte.

Az amerikai legfelsőbb bíróság az emberi jogok területén számos olyan döntést hozott és eredményt mutatott fel, ami az egész világ jogfejlődésére hatással volt, s ezekre a tapasztalatokra a magyar igazságszolgáltatásnak is nagy szüksége van – indokolta a kapcsolatfelvételt Lomnici Zoltán, és hozzátette: a főbírói találkozó célszerűségét George Bush amerikai elnök vetette fel budapesti látogatása során, amikor a protokollbemutatás alkalmával néhány perces beszélgetést folytatott vele.

(radio.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.