Mindenáron biciklit akartak lopni

Egy rendőrnyomozótól, majd a városi bíróság elől is megpróbált biciklit lopni egy nő Gyulán – értesült a HavariaPress.

MNO
2006. 07. 17. 14:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Békés megyei város egyik rendőre a napokban kerékpárral ment a gyermekéért az óvodába, s a járgányt az óvoda kerítésén belül támasztotta le. Néhány perc múlva viszont, amikor kijött az óvodából, meglepve tapasztalta, hogy a biciklit egy ismeretlen nő tolja, már a kerítésen kívül. Utánaeredt, és elfogta a dobozi nőt, aki tagadni próbálta a lopást, ám a rendőrök előállították.
Szinte a történtekkel egy időben az egyik italboltból is bejelentés érkezett a rendőrségre, miszerint egy nő a kocsma előtt látja a pár nappal korábban ellopott biciklijét. A kiérkező rendőrök elfogták a biciklit használó, középkorú férfit, akiről nemcsak az derült ki, hogy dobozi, de az is, hogy a percekkel korábban elfogott nő élettársa. Kiderült az is, hogy a férfi a Városház utcából is lopott kerékpárt, sőt volt nála egy lopott mobiltelefon is. Mindkettejük ellen lopás megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.
A nő azonban semmiképpen sem akart bicikli nélkül maradni: két nappal később a Béke sugárúton szemelt ki magának egy kétkerekűt. Nem volt szerencséje, mert a szomszédos bíróság biztonsági őre felfigyelt a ténykedésére, sőt amikor elkötötte a kerékpárt, addigra a bűnügyi nyomozók is a helyszínre értek: a városba érkezése óta ők is szemmel tartották a nőt. Elszámoltatásakor a nő ekkor is tagadta, hogy lopott vagy lopni készült volna, a rendőrök azonban őrizetbe vették.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.