Per a szerbek szrebrenicai mészárlása miatt

A szrebrenicai mészárlás ügyében az eddigi legnagyobb per vette kezdetét a Hágában.

MNO
2006. 07. 14. 9:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tömeggyilkosság 11. évfordulójának hetében hét volt boszniai szerb katonatiszt áll a volt Jugoszlávia területén elkövetett háborús és emberiség elleni bűnöket vizsgáló ENSZ-törvényszék előtt.

A vád szerint felelősek a több ezer boszniai muzulmán civil legyilkolásáért. Előzetesen mindegyik vádlott ártatlannak vallotta magát.

A perkezdés után az eljárást a nyári ítélkezési szünet miatt elnapolják, és az augusztus 21-én folytatódhat.

radio.hu

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.