A kormányhoz közeli lap szerint az NA Zrt. az osztrák-magyar Porr-Viadom-Terrag-Asdag PVT-M7 konzorciuma, illetve az EGÚT-Debmut által jegyzett COLAS Autópályaépítő Közös Vállalkozás ajánlatát tartotta értékelésre alkalmasnak. Pontozásuk alapján az M7-es befejező szakaszának beruházását 43,8 milliárd forintos árajánlatával elvileg a PVT nyerte meg. A konzorcium a 36 kilométeres szakasz építését kilométerenként 1,2 milliárd forintért vállalta.
A lap szerint a Betonút-Vegyépszer 2,5 milliárd forinttal olcsóbb ajánlatot tett, de műszaki kifogások miatt az NA Zrt. bírálóbizottsága a versenyből való kizárását javasolja. A hírTV-ben Tímár Gyula vezérigazgató elmondta: pályázatuk minden feltételnek megfelel, így a műszakiaknak is.
Ezek kiszivárogtatások, nagyon sok ilyen pletyka van. (...) Én nem foglalkozom ezzel a kérdéssel. Megvárjuk a 16-át, akkor közölnek egy eredményt, ha az eredmény számunkra megfelelő, akkor elfogadjuk, ha nem, akkor élünk azokkal a jogorvoslati lehetőségekkel, amivel lehet – fogalmazott Tímár Gyula.
Két új program indul a fiataloknak, több tíz milliárd forinttal támogatja a kormány
