Lantai András: Eörsi kimondta: hazudni muszáj

MNO
2006. 08. 01. 12:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lantai András: Eörsi írásának azonban van egy elég szomorú üzenete: a kampányban a cél szentesíti az eszközt, az elhallgatásokat a választási győzelem igazolja. A választópolgárt csak ígérgetésekkel lehet megnyerni, racionális megfontolások nem vezetik – vonható le a következtetés. Tekintettel arra, hogy a kampányidőszak nálunk jó ideje, de az elmúlt négy évben mindenképpen, választástól választásig tart, a fenti logikát követve folyamatosan lehet ferdíteni. A tények, sajnos, azt mutatják, hogy ez valóban így is működik. Azt azonban, hogy ez normális, Eörsi mondta ki!
(Népszabadság, augusztus 01.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.