Mindegyik helyszínen megcsörgették az ébresztőórákat, Bencsik András, a Magyar Demokrata című újság főszerkesztője, a demonstráció ötletgazdája szerint ezzel jelezve, hogy „itt az idő” a váltásra. A tömeget kezdetben nem kísérték rendőrök, a Parlamentnél, illetve az azt követő útszakaszon viszont egyre több rendőrautó követte a sétálókat. A Sándor-palotánál mát ötven rendőr állt őrt.
A felvonulók egy-egy vekkert helyeztek el az Magyar Televízió épülete előtt és az Országház VII-es kapujánál is. A Sándor-palotánál pedig egy magyar zászlót adtak át a köztársasági elnök protokollfőnökének „Üdvözlet a köztársasági elnök úrnak” felirattal.
Bencsik Andás hangsúlyozta, hogy spontán szerveződő civil kezdeményezés volt a szombati séta, amelynek ötletgazdái a Demokrata Televízió Sajtóklub című műsorának résztvevői. Az eseményt nem jelentették be a rendőrségnek – tette hozzá.
(mti)
Besült Magyar Péter terve, Varga Judit mindent megváltoztatott















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!