Csökkent a külkereskedelmi hiány

Végleges adatok szerint az év első nyolc hónapjában a külkereskedelmi mérleg hiánya 1,679 milliárd euró volt, 382 millió euróval kevesebb az egy évvel korábbinál, és 30 millió euróval kisebb az előzetesen közöltnél - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

MNO
2006. 10. 31. 12:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Január-augusztusban a kivitel értéke 36,609 milliárd eurót, a behozatalé pedig 38,289 milliárd eurót tett ki. Az export 24, az import 22 százalékkal bővült, euróban mérve a növekedés üteme 16, illetve 14 százalék volt.

A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint a külkereskedelmi mérleg hiánya január-júliusban 1,421 milliárd euró volt, az egyenleg 195 millió euróval javult az előző év azonos időszakához képest.


(mti/inforadio.hu)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.