4 százalékos nyugdíjemelés 6,9 százalékos inflációval

Jövőre átlagosan 4 százalékkal, havi 2.600 forinttal emelkednek az öregségi, a rokkantsági és az özvegyi nyugdíjak - mondta Korózs Lajos, az MSZP országgyűlési képviselője. Az infláció miatti korrekcióra várhatóan megint csak novemberben kerül majd sor.

MNO
2006. 11. 24. 10:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

2007-ben az évi négy százalékos nyugdíjemelés összesen 97 milliárd forintos többletjuttatást jelent a nyugdíjasoknak – közölte az Országgyűlés szociális bizottságának kormánypárti elnöke. Hozzátette: jövőre az öregségi nyugdíjminimum 26.830 forint lesz.
Ugyanakkor 2007-re 6,9 %-os inflációval számol a Magyar Nemzeti Bank. A jegybank legújabb jelentése szerint a 2007. első felében várható 8 % -os pénzromlási ütem az év végre lassan mérséklődik majd. Az inflációs nyugdíjkorrekció novemberre várható csak.


Korózs szerint a közel fél millió nyugdíjszerű szociális ellátásban részesülő jövő januárban átlagosan 1.160 forinttal kap többet. Mint mondta, ide tartoznak a rendszeres szociális járadékot, az átmeneti járadékot, a vakok személyi járadékát kapók, és akiket politikai okokból elítéltek majd rehabilitáltak.
Korózs Lajos elmondta: január 1-jétől a nyugdíjkorrekciós program keretében differenciáltan emelkedik az 1988 előtt nyugdíjba mentek juttatása.
A korrekcióra azért van szükség, mert a rendszerváltás előtt alacsony szinten állapították meg a nyugdíjakat, és azok nem tartottak lépést a rendszerváltás után megállapítottakkal – fűzte hozzá.
Korózs Lajos elmondta: az érintettek köre 580 ezer fő, az emelés költségvetési kihatása több mint 27 milliárd forint.
A képviselő közölte: január elsejétől emelkedik azoknak az özvegyeknek a nyugdíja is, akik saját jogon nem kapnak nyugellátást, csak az elhunyt élettársuk után. Hozzáfűzte: a négy százalékos emelésen túl a járadékot ötvenöt százalékról hatvan százalékra emelik.
Mint mondta, ez havonta átlagosan 4.400 forintos többletjuttatást jelent a 200 ezer özvegynek, a költségvetési hatása kilenc milliárd forint.
(mti, mno)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.