Automata sebességmérő radarok az M1-esen

A bicskei és a tatabányai autópálya rendőrség területén négy automata sebességmérő berendezés helyét alakították ki a pályákat elválasztó szalagkorlátok között, a radarok telepítése még ebben a hónapban megtörténik - mondta el a tatabányai autópályarendőrség vezetője szerdán az MTI kérdésére.

MNO
2006. 11. 15. 13:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„A bicskei szakaszon az M1-es és az M7-es közös szakaszán, a 11-es kilométernél és a bevásárlóközpontok közelében a 17-es kilométernél várható mérés. A tatabányai térségben a tatai csomópontnál és a megyehatár közelében találkozhatnak az autósok a berendezésekkel” – közölte Bihari János százados.
A pályatesteket elválasztó szalagkorlátok között elhelyezett dobozokban található sebességmérő radar digitális fényképezőgépet vezérel, mely számítógépre menti a felvételeket. A készülék éjjel is képes fényképeket készíteni. Az autópályarendőrök a gépből nyert adatokat további feldolgozásra Budapestre küldik.

Bihari János százados úgy tudja, az autópályák mellett táblákkal figyelmeztetik az autósokat a sebességmérésre, azt viszont a rendőrség nem hozza nyilvánosságra, hogy éppen melyik állomásra telepítik a radart. A bicskei szakaszon lévő sebességmérők várhatóan nagy találati arányt érnek majd el, mert a bevásárlóközpontok környékén kevesen tartják be a kitáblázott, 100 kilométeres sebességhatárt.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.