Ikvai-Szabó Imre, az SZDSZ frakcióvezetője és Danielisz Béla MSZP frakcióvezető-helyettes kedden a távirati irodának elmondta, hogy két szocialista, egy szabad demokrata főpolgármester-helyettes, öt szocialista és két szabad demokrata tanácsnok, valamint 15 bizottság működne a jövőben. Ikvai-Szabó Imre azt közölte, hogy minden eddig még nyitott kérdésben kompromisszumot kötöttek.
Danielisz Béla tájékoztatása szerint az MSZP budapesti elnöksége és párttanácsa szerdán dönt a megállapodásról. Hozzátette: eldőltek a kulturális ügyekkel összefüggő vitás kérdések. Eszerint az MSZP által jelölt kulturális főpolgármester-helyettes a korábbi területgazda feladatait kapja.
Ugyancsak egyetértésre jutottak abban, hogy az SZDSZ főpolgármester-helyetteséhez kerül az idegenforgalom, a kereskedelem, a várospromóció, a pr-ügyek és a kulturális nagyrendezvények. E területek egy része korábban valamelyik szocialista főpolgármester-helyetteshez tartozott. Az MSZP a városfejlesztési, az egészségügyi, a közbiztonsági, a kerületi koordináció és az agglomeráció, az SZDSZ pedig a kulturális-gazdasági és a városüzemeltetési tanácsnokot adja.
A 15 bizottságból várhatóan hetet szocialista, hármat szabad demokrata, ötöt pedig ellenzéki elnök vezetne. Továbbra is nyitott kérdés az egészségügyi bizottság irányítása, ezt ugyanis mindkét kormánypárt magának szeretné. A bizottságok közül az ellenzék csaknem ugyanazokat irányíthatná mint idáig. Kivétel a közbeszerzési terület, amit a szocialista Tüttő Kata irányítása alatt a pénzügyekkel vonnának össze.
Újdonság, hogy a főpolgármester személyes főtanácsadójának, Mesterházi Ernőnek a szorgalmazására létrejönne egy úgynevezett stratégiai koordinációs bizottság. A szocialista Hunvald György által irányítandó testülethez kerülne a közgyűléstől egyebek közt a fővárosi közműcégek vezérigazgatóinak kinevezése, felmentése. A cégek igazgatósági-felügyelőbizottsági tagjairól továbbra is a Fővárosi Közgyűlés döntene.
(mti)
Újabb autóipari óriás erősíti Kelet-Magyarországot – több száz új munkahelyet ígér a ZF Chassis Modules Debrecennek















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!