Kevesebb lesz a több a tűzoltóknak?

Attól félnek a tűzoltók, hogy a tűzvédelmi törvény módosítása után kevesebb pénz jut majd az eszközeik, ingatlanjaik fejlesztésére, mint eddig. Látszatra ugyan másfélszeresére emelkedik a biztosítóktól érkező kötelező hozzájárulás nagysága, de a tervek szerint a jövőben több területet rendelnének a forrásokhoz, így könnyen előfordulhat, hogy a több végül kevesebb lesz.

Magyar Nemzet
2006. 11. 13. 7:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy évtizede bevett gyakorlat már, hogy a Magyarországon működő biztosítótársaságok a vagyonbiztosítási ágazatokból befolyt biztosítási díjak egy százalékát hozzájárulás címén – a hivatásos és önkéntes tűzoltók eszközeinek és ingatlanjainak fejlesztésére – a központi költségvetésbe fizetik be. A gyakorlat logikája az, hogy a tűzoltóság szakemberei jobb, fejlettebb eszközökkel hatékonyabban tudnak dolgozni, s ezzel csökkentik a károk nagyságát, amelyeket a biztosítótársaságoknak a szerződések szerint meg kell téríteni.

Már a parlament előtt van a törvénymódosítás tervezete, mely szerint az eddigi egy százalék 1,5 százalékra növekedne. – A dolog szépséghibája, hogy a forrás felhasználási körét is bővítenék. A tűzvédelmi törvény módosításának tervezete szerint ezt a pénzt a jövőben a katasztrófák elleni védekezésért felelős miniszter által felügyelt tűzjelzési és monitoring lakossági riasztó-tájékoztató eszközök létesítésére is fel lehet majd használni. Félő, hogy az összeg jelentős részét ezekre a célokra fordítanák, így a tűzoltóság eszközeinek és ingatlanjainak fejlesztésére kevesebb maradna, mint eddig – közölte Nagy Gábor, a fővárosi tűzoltóság szakszervezetének elnöke.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.