Koalíciós egyeség a fővárosban? Molnár szerint korai

Várhatóan hétfőn aláírhatják a Fővárosi Közgyűlés MSZP-SZDSZ frakciója közötti koalíciós szerződést, miután a városirányítási struktúra SZDSZ által támogatott modelljét, ezen belül a hatáskörök felosztását elfogadta az MSZP budapesti elnöke - közölte Ikvai-Szabó Imre szabad demokrata politikus. Molnár Gyula ezzel szemben úgy nyilatkozott, hogy hétfőn még nem lehet szó aláírásról.

MNO
2006. 11. 19. 15:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az SZDSZ képviselőcsoportja hétvégi kihelyezett ülésén a három főpolgármester-helyettessel, hét tanácsnokkal és tizennégy bizottsággal működő városirányítási struktúra mellett foglalt állást – közölte Ikvai-Szabó Imre frakcióvezető. Ezt a modellt, s ezen belül a hatáskörök felosztását elfogadta Molnár Gyula, az MSZP budapesti elnöke, frakcióvezetője is – fűzte hozzá.

Ikvai-Szabó Imre – az SZDSZ pénzügyi-városfejlesztési főpolgármester-helyettes jelöltje – elmondta, hogy Demszky Gábor nem értett egyet azzal a pénteki szocialista felvetéssel, hogy ne legyenek tanácsnokok, ehelyett eggyel növeljék a szocialista főpolgármester-helyettesek számát.

Az SZDSZ-frakció egyhangú szavazással állást foglalt arról, hogy maradjon a két MSZP és egy SZDSZ főpolgármester-helyettesi verzió, az öt MSZP és két SZDSZ tanácsnokkal együtt. A kulturális főpolgármester-helyettestől, aki várhatóan Gy. Németh Erzsébet lenne, az SZDSZ az általa jelölt kulturális tanácsnokhoz helyezné a kiemelt közművelődési intézményeket, köztük a levéltárat.

Molnár Gyula az MTI-nek reagálva azt mondta, hogy a koalíciós szerződést hétfőn még nem tudják aláírni, csak nyilvánosságra hozhatják a tervezetet. Szavai szerint az SZDSZ ugyan „érdekes” javaslatokat tett, például a közművelődési terület kapcsán, azok elfogadásáról azonban az MSZP budapesti párttanácsa dönt.

stop.hu

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.