Levegőbe lőttek az MTV-székháznál: 28 figyelmeztető lövés

A rendőrök valóban leadtak figyelmeztető lövéseket az MTV-székház ostromakor a szolgálati fegyverükből, ez azonban a rendőrségi törvény értelmében nem minősül lőfegyver-használatnak - mondta az Országos Rendőr-főkapitányság helyettes szóvivője az MTI-nek csütörtökön.

MNO
2006. 11. 23. 15:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az MTI azzal kapcsolatban kereste meg a rendőrséget, hogy Balog Zoltán, az Országgyűlés emberi jogi, kisebbségi, civil- és vallásügyi bizottságának fideszes elnöke egy csütörtöki konferencián közölte: a rendőrök éles lőszerrel is lőttek a magyar televízió székházánál szeptember 18-án.

Közölte: Császár Attila, a Hír TV riportere azt mondta el, hogy a Magyar Televízió székházánál, a televízió ostromakor talált lőszerhüvely egy éles, kilőtt lőszer volt, olyan lőszer, amit ma Magyarországon kizárólag a rendőrség használhat és tarthat.

Ezzel kapcsolatban Németh Lajos helyettes rendőrségi szóvivő az MTI érdeklődésére közölte: az MTV-székház ostromáról készített nyilvános jelentés (amelyet hétfőn hoztak nyilvánosságra) szerint a rendőrök 28 figyelmeztető lövést adtak le az este folyamán saját testi épségük védelme érdekében. Ezek a lövések személyi sérülést, anyagi kárt nem okoztak.

„Tekintettel arra, hogy ezeket a figyelmeztető lövéseket a rendőrök szolgálati fegyverükből adták le, a hivatkozott töltényhüvely származhat ilyen fegyverből” – mondta. Hangsúlyozta: a Rendőrségi törvény valamint a Rendőrség Szolgálati Szabályzata alapján a figyelmeztető lövés nem minősül fegyverhasználatnak, tehát a székháznál „jogi értelemben lőfegyver-használatra nem került sor”.

MTI

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.